Martti Muttik Intervjuu vilistlasega Martti Muttik
10. oktoober 2017Vaadatud 3956 korda

Martti Muttik
Autor: Erakogu

Millised on olnud olulisemad sündmused Sinu elus peale Elva kooli lõpetamist?

Kronoloogilises järjestuses: poja sünd, Mereakadeemia lõpetamine ja abiellumine. Kõige olulisem muidugi isaks saamine, olen ääretult õnnelik ja tänulik. Kaotasin enda isa, kui olin alles kolmene ja kõige kurvem on see, et ma isegi ei mäleta teda. Soovin enda pojale pakkuda kõike seda, millest ise olen ilma jäänud ja puudust tundnud.

Millega praegu tegeled: töö, pere, hobid ....?

Töötan jätkuvalt merel, hetkel tüürimehena Tallinna Sadama varustuslaeval Botnica. Merd olen sõitnud kokku 13 aastat, alustasin 17 aastaselt.

2015. aastal tekkis huvi õppida täiendavalt ka midagi muud. Studeerisin mõnda aega IT Kolledžis ning hetkel juhin meretöö kõrvalt IT idufirmat StandByMate.

Vaba aega veedan eelkõige oma abikaasa ja pojaga. Kuna merel töötan kahe nädala kaupa, siis on mul piisavalt aega kodus olles tegeleda ka hobidega. Mängin jalgpalli FC Elvas ja käin regulaarselt ujumas.

Lapsest saadik olen olnud suur astronoomiahuviline ning IT Kolledži kaudu sain võimaluse kaasa lüüa ESTCube tudengisatelliidiprojektis. Esmalt olin tarkvara meeskonnas, kuid praegu aitan projekti raha kaasata (fundraising). Lisaks on ESTCube’i oodatud ka need, kellel puudub küll otsene huvi kosmose vastu, kuid kes soovivad arendada oma turundus- või IT-alaseid oskusi. Kel huvi, võib minuga kontakteeruda, oskan suunata.

Mis on esimene mõte kui kuuled sõnu - Elva Gümnaasium?

Sooviksin tagasi neid aegu. Pean tunnistama, et olen korduvalt meenutanud, kui tore oli koolis käia. Meil oli väga vinge seltskond ja nalja sai alati. Oleme kokkusaamisi teinud ka kümme aastat hiljem. Hämmastav on see, kui tublid ja edukad kõik minu endised koolikaaslased on. Selle eest tuleb tänada kindlasti ka õpetajaid tehtud töö eest. Matemaatika oli minu lemmik õppeaine ja mul vedas, et mind õpetasid väga head pedagoogid Viivika Kurg algkoolis ning Piret Toomeste põhikoolis. Sain nii tugeva ettevalmistuse, et Merekoolis teenisin raha koduste ülesannete lahendamisega.

Tänulik olen ma kõikidele õpetajatele!

Missugune õpilane Sa olid? Üks vahva juhtum kooliajast, meenutuseks õpetajatele ning teada saamiseks praegustele õpilastele ja õpetajatele.

Kui ise nalja ei tee, siis teeb keegi teine – eks ma ise üks suur pullimees olin. Huumor on tervislik. Lugusid meenutada ja rääkida oleks palju, teised vahest oskaks rohkemgi. Oli suur julgustükk kuuendas klassis osaleda miniseelikus ja parukaga Miss Milleniumi missivõistlusel, mille ma ka võitsin. Selle eest tänaks Kerli Kõivu, kes mind missiks vormis ja vinge meigi tegi.

Kas on midagi, mis seob Sind praegu Elva Gümnaasiumiga?

Elvas elades püüan olla kursis kõigega, mis linnas toimub. Koolieluga olen kursis eelkõige ema kaudu, kes on koolis õpetaja. Tean, et minu ema Leila Vaardt on paljude õpilaste seas väga armastatud.

Mis on Su elus veel tegemata, mida teha tahaksid, kui aeg ja raha poleks takistuseks?

Lubasin oma pojale, et lähme kunagi lendava inimese kostüümiga ehk wingsuitiga hüppama.

Üks unistus või soov seoses oma vana kooli - Elva Gümnaasiumiga.

Soovin, et õpilased ei läheks massiliselt teistesse koolidesse, sest õppida saab igas koolis ning Elva Gümnaasium kui ettevalmistus ülikooliks on piisavalt heal tasemel.

Leian, et tänapäeval on kasulik õppida programmeerimist. Selleks, et huvi oleks suurem võiks kool korraldada kas konkursse või hackathone. Midagi Ajujahi ja Garage48 sarnast, sellised füüsiliste prototüüpide arendamisele suunatud võistlused on väga motiveerivad ja arendavad. Garage48 eestvedajad pälvisid aasta haridusteo 2017 auhinna. Elva koolis võiks eestvedajad olla õpilased ise.