Ele Mälk Huvi inimeste vastu
10. oktoober 2017Vaadatud 3242 korda

Ele Mälk
Autor: Erakogu

Elva Gümnaasiumis teist õppeaastat sotsiaalpedagoogina töötava Ele Mälgi jaoks on tema amet ka tema hobi.

1) Kuidas sattusite Elva Gümnaasiumi sotsiaalpedagookiks?

Töötasin Elva Perekodus kasvatajana, kui nägin Elva Gümnaasiumi töökuulutust, kus otsiti sotsiaalpedagoogi. Otsustasin kandideerida ja varsti peale CV teele saatmist kutsuti mind vestlusele. Peale vestlust sain kahe nädala pärast direktorilt e-kirja, kus teatati, et olen välja valitud. Nii sattusingi Elva Gümnaasiumi sotsiaalpedagoogiks.

2) Kas olete tahtnud saada ainult sotsiaalpedagoogiks või oli ka mingi muu siht silme ees?

Sotsiaalpedagoogiks saamisest unistada pole ma osanud. Olen töötanud erinevates koolides õpetajana ja see töö on mulle meeldinud. Tunnen ennast koolikeskkonnas koduselt, sellepärast otsustasin ka sotsiaalpedagoogi ametikohale kandideerida.

3) Mis on teie jaoks hetkel üks eredamaid momente sotsiaalpedagoogina?

Arvan, et eredaim moment on alles ees.

4) Kas töö õpilastega päeva lõpuks ära ei väsita?

Töö väsitab, kui päeva jooksul on vaja lahendada erinevaid probleeme ja vestelda paljude inimestega. Õnneks ei ole selliseid päevi liiga sageli. Kui päev piirdub paari-kolme probleemi ja vestlusega, suudan olla kõige efektiivsem.

5)Mida hindate inimese juures kõige rohkem?

Selget mõistust, mida ei ähmasta liigsed emotsioonid.

6) Mida soovitaksite inimesele, kes soovib saada sotsiaalpedagoogiks?

Peab olema huvi inimeste vastu, soov aru saada ja mõista. Samas tuleb olla realist ja tunda abistamise piire. Igaüks on ikka eelkõige ise oma õnne sepp.

Ele Mälgile esitasid küsimused 12.klassi noormehed Rain Sülla ja Tanel Käomets