Teadlaste öö Vaadatud 3927 korda

02. oktoober 2017

Elva Gümnaasiumis toimus 29. septembril Teadlaste Öö. Õpetajad ja vilistlased viisid  õpilaste abiga läbi erinevaid teaduslikke töötube. Ettevalmistusi aitas teha õpilasesindus, kes näiteks puhkus õhupalle ja tervitas ukse peal huvilisi, jagades neile Teadlaste Öö kleepse. Üritus algas kell 18:00 direktori kõnega ja pärast  seda sai juba registreerida töötubadesse.

Õpetajate korraldatud heategevuslikus kohvikus müüdi isetehtud küpsetisi. Kohvikust saadud tulu läheb muusikakooli klaveri ostuks.

IMG_2268.JPG

Töötoas Meisterdame Üheskoos sai õpetaja Aivar Johansoni juhendamisel teha toksivat rähni. Urmas Vessin näitas, kuidas töötab 3D-printer, ja sai  tutvuda erinevate näidistega. Kersti Pajor viis läbi GPSi töötuba, kus räägiti teooriast ja käidi ka väljas katsetamas.

Vilistlased Ramon Rantsus ja Heilo Altin tegid robootika töötuba, mis pakkus huvi nii suurtele kui ka väikestele.Töötoas Kartul demonstreerisid oma katseid üheksanda klassi õpilased Saale, Jaak ja Oliver. Näiteks prooviti,  kuidas kartuliga lampi põlema panna. Kaja Kalmus koos õpilaste Annareete ja Kätliniga katsetasid  kodukeemia põnevaid võimalusi. Tehti koduste vahenditega laavalampi.

Elva gümnaasiumi vilistlane Aigar Vaigu juhtis töötuba Rakett 69. Räägiti huvitavat juttu ja toimus ka võistlus, kus spagettidest, nöörist ja teibist oli vaja ehitada torn, mille otsas püsiks vahukomm. Võitja meeskond sai auhinnaks pääsme saate “Rakett 69” salvestusele. Janno Mäeotsa koos õpilaste Aelita, Ana-Lina, Kertu, Angeelika ja Karinaga näitas, kuidas rattapumba ja vee abil pudelit lennutada.

Vahelduseks teadusteemalistele töötubadele sai käia RN-stuudio töötoas treenerite Merit Tähe ja Mari-Liis Kurvitsa juhendamisel tantsu õppimas.

Pärast töötubade lõppu tänati juhendajaid ning kell 21:00 lõpetati Teadlaste Öö vinge ilutulestikuga.  Esimene Teadlaste Öö Elva Gümnaasiumis meelitas osalema rohkem kui 300 huvilist.  IMGP8798.JPG

IMGP9009.JPG

Artikli autorid Aelita-Andry Perk ja Käthy Tuoppi, fotode autor Anette Kompus