Tulejoonel on Märt - Martin Jürisalu, juhendab Roland Lessing. Istumisvaba päev koolis
16. september 2017Vaadatud 4377 korda

Tulejoonel on Märt - Martin Jürisalu, juhendab Roland Lessing.
Autor: Krista Ummik

Esmaspäeval, 11. septembril pidas kogu Elva koolipere traditsioonilist tervisepäeva.

Lea Tooming, eesti keele ja kirjanduse õpetaja

Politsei poolt hoolsalt turvatud rongkäigus liiguti nii jalgratastel kui jalgsi tegevuspaika – Tartumaa tervisespordikeskusesse. Järgnevad kolm tundi oli see täis igas vanuses heatujulisi noori ja huvitavat sportlikku tegevust.  Lisaks Elva gümnaasiumi õpilastele ja õpetajatele osalesid ka  Peedu, Konguta ja Rõngu kooli esindajad. Rõngust oli kohale tulnud koguni 80 õpilast-õpetajat.

Üheteistkümnes tegevusjaamas pakkusid põnevat tegevust  Elva jalgpalliklubi, huviala- ja koolituskeskus, Elva suusaklubi (aitäh, Roland Lessing ja Kalev Ermits!), korvpalliklubi ja kooliõed. Küllap sai neist kohtumistest nii mõnigi õpilane innustust ühinemaks mõne treeninggrupiga.

Kui spordis võisteldakse võidu nimel, siis kooli spordipäeva autasuks said kõik kohaletulnud peale

lustlike loosiauhindade ja tervislike puuviljade ka selle, mis kõige tähtsam – mõnusa enesetunde liikumisest ja päikesest puudutatud põsed. Tõepoolest – sel päeval vihma ei sadanudki.

Spordipäevalise mõtteid

Marianne Tavits, 11. klass: Minu silmis on igal aastal kõige lahedam olnud spordipäeva rongkäik, mille ees tänavu marssis õpetaja Meelis Roosaar akordioniga, tema taga pika sõbraliku ja lõbusa kolonnina kogu koolipere. Praegu tundub see marssimine kuhugi peaaegu täiesti metsa, et seal sporti teha ja sellest rõõmu tunda, ehk pisut imalavõitu, aga minu meelest on just see Elva gümnaasiumi spordipäeva lahutamatu osa. Meie koolis ongi rongkäigud ja terve koolipere ühisüritused alati omal kohal ja oodatud. Ma loodan, et selline armas tava ei kao.

Meie spordipäev on eriline sellegi poolest, et õpilastel ei ole vaja anda endast viimast 100 m jooksus ning tõugata kuuli ega hüpata kaugust. Kasutada tuleb hoopis loogikat, osavust, nutikust ja head tiimitööd. Ma arvan, et just tänu sellisele tervisepäeva korraldusele, kus õpilased saavad koos teha seda, mis neile päriselt huvi pakub, on sel  päeval alati ka vähe puudujaid.

Alexandra Dämon, prantsuse ja inglise keele õpetaja Austrias Perchtoldsdorfi gümnaasiumis,  praegu Elvas Eesti ja Austria haridusministeeriumide vahelise õpetajate vahetusprogrammis osaleja:

Esmaspäeval oli mul võimalus osaleda Elva kooli tervisepäevast ja see oli minu jaoks suurepärane elamus. Oli muljetavaldav, et kogu koolipere sotsiaalpedagoogist direktorini võttis sellest osa. See näitab teie kokkukuuluvust ja ühtsust. Meeleolu oli vaatamata suurele osavõtjate arvule rahulik ja lõbus. Oli näha, et õpilased osalesid väga hea meelega erinevatel lõbusatel võistlustel. Ja metsapuhvet oli väga originaalne.  Ka meie koolis on spordiüritusi, aga nendest võtavad osa õpilased ainult oma kehalise kasvatuse õpetajatega. Samuti  oli mul meeldiv võimalus paljude kolleegidega vestelda ja veel rohkem Eestimaad tundma õppida.