Ees ootab suur pidu Vaadatud 4919 korda

12. juuni 2017

30. juunist 2. juulini Tallinnas toimuvale XII noorte laulu- ja tantsupeole “Mina jään” sõidab Elvast seitse õpilaskollektiivi.

Milvi Kapaun

Merike Allik, muusikaõpetaja

Elva Postipoiss, 10. juuni 2017

Laulupidulistest osalevad suurel peol Elva gümnaasiumi mudilaskoor ja lastekoor, poistekoor ja neidudekoor.

Mudilaskoor ja lastekoor on loodud 1970. aastal ning Ehtel Kuldvere-Vent on laululapsi juhendanud üksteist aastat. Mudilaskooris laulab 72 ja lastekooris 27 poissi ja tüdrukut.

“Eriti heameel on mul lastekoori üle, kes õppis ära väga keerulise repertuaari,” rääkis dirigent Ehtel Kuldvere-Vent. “Koorilauluga tegeledes on nii mõnedki musikaalselt nõrgemad õpilased hakanud viisi pidama ja mul on selle üle väga hea meel. Muusikaga tegelemine on väga teraapiline tegevus ja koorilaulust võiks kujuneda tore hobi kogu eluks.”

Eesti Meestelaulu Seltsi kuuluv poistekoor tegutseb alates aastast 1960 ning aastakümneid oli rõõmsameelse seltskonna dirigendiks hea haldjas ja eestvedaja Maimu Sirel. Meelis Roosaar juhendab poisse 1995. aastast, kaks aastat tagasi liitus ka Merile Allik. Poistekooris laulab 21 heatujulist, energilist ja tahtmist täis poissi.

Neidudekoori moodustas Merike Allik 2006. aastal ja juba järgmise aasta suvel osaleti ka laulupeol. Seekord sõidab laulupeole 48 neidu.

Dirigendi sõnul laulavad kooris toredad, säravad ja rõõmsad tüdrukud, kellel on tahet, visadust ja enesekindlust.

Tüdrukute tublidus viis meid taas sihile ja pääsesime raske repertuaariga laulupeole. Pärast laulupidu võtame kindlasti ette ka kontsertreisi kuhugi kaugemale,” rääkis Merike Allik.

Tantsupeole lähevad jalga keerutama tantsurühmad Männikäbid ja Käbikesed.

Aastal 2005 tegevust alustanud rühma Männikäbid juhendaja on Lea Kurvits ning koolinoorte ja üldpidudel on varemalt tantsitud aastatel 2007, 2009, 2011 ja 2014.

“Männikäbid on tantsupeo usku ehk siis oleme tegutsenud pausidega vaid tantsupeo aastatel,” märkis Lea Kurvits. “Tantsijaid on meil erineva kogemusega. On neid, kes tantsinud algusest peale ja neid, kes teinud oma esimesed tantsusammud eelmisel sügisel. Kuna noorterühmade repertuaar on nõudlik ja keeruline, siis tuleb eriti kiita sügisel alustanud tantsijaid. Mis sügisel tundus teostumatu, on nüüdseks omandatud ja tantsitakse naudinguga.”

Rahvatantsurühm Käbikesed tegi õpetaja Pille Rebase juhendamisel oma esimesed tantsusammud esimeses klassis aastal 2014.

“Tantsisime vaid endale ja suurema hulga inimeste ette ei julgenud veel astuda,” meenutas Rebane. “Tõsisemalt hakkasime tantsude õppimisega tegelema eelmisel aastal, kui otsustasime konkureerida Tartumaa tantsupeole Hingepuu. See pidu oligi meile esimene suurem katsumus. Algklasside õpetajana on minu käes klass kolm aastat ja nii kaua üritan lastesse ka tantsupisikut idanema panna.”

Esimest korda sõidab suurele peole viis aastat Meelis Roosaare juhendamisel tegutsenud rahvamuusikaansambel 18 pillimängijaga.

“Ansamblis on väga musikaalsed lapsed, kes soovivad õppida pillimängu, tahavad koos musitseerida ja tunnevad sellest suurt rõõmu,” kiitis lapsi Meelis Roosaar.

Rahvatantsurühma Käbikesed tantsijad sõidavad nii suurele ja tähtsale tantsupeole esmakordselt. Juhandab õpetaja Pille Rebane.