Vetelpääste kursus Vaadatud 535 korda

26. mai 2017

Lisaks paljudele teistele põnevatele kursustele saab Elva Gümnaasiumi kodanikukaitse suunas läbida ka vetelpääste kursuse. Ka see aasta läbisid 10. klassi kodanikukaitse õppesuuna õpilased selle edukalt. Kursuse nii teoreetilise kui ka praktilise poole viis läbi vetelpäästja Katrin Linask.

Teoorias õpitakse erinevaid rannavalvega seotud asju, räägitakse vetelpäästja varustusest ja tööst, ujula- ja rannaohutusest ning veega kaasnevatest ohtudest. Viimane teooriatund toimus Arbi järve juures, kus vaadati rannas olemasolevat varustust, katsetati kannatanu vedamist maismaal ning visati päästerõngast.

IMG_20170428_104639.jpg

Praktika põhiosa toimus aga Tartus Aura veekeskuses, kus õpilased said umbes 5 tundi vees erinevaid asju praktiseerida. Selle aja jooksul ujuti, sukelduti ja katsuti kätte saada veepõhja visatud kummist paelu, üritati vee pinnal ilma liigutamata püsida, katsetati erinevaid kannatanu vedamise viise, tehti koostööharjutusi, prooviti selga päästevesti, visati täpsuse peale ujula päästerõngast ning üritati päästerõnga ja päästepoiga kannatanut transportida. Praktikapäeva lõpuks sooritati test mis hõlmas vette sisenemist, vetelpäästjakrooli ujumist, sukeldumist ja kannatanu transportimist.

Vetelpääste kursuse lõpetanud õpilased said ka vastava tunnistuse. Vetelpäästjakarjääril jätkamiseks on neil igatahes tugev alus olemas.

IMG_20170505_110750.jpg

Koostas: Deivi Lomp