Elva Gümnaasiumis toimusid loovtööde kaitsmised Vaadatud 3535 korda

25. mai 2017

25. mail toimusid Elva Gümnaasiumis 8. klasside loovtööde kaitsmised. Positiivseid üllatusi pakkusid mitmed tööd - näiteks sai Peedu kool meie õpilaste loovtöö raames oma õppeasutusele uue minigolfi raja, loovtöö andis võimaluse renoveerida päevinäinud sõiduvahendit Riga 11, teostati matkapäev, korraldati sõbrapäeva üritus algklasside õpilastele ning aidati kaasa õppematerjalide valmimisele nii vene kui ingliskeelsete ürituste kaudu. 8 B klassi õpilane Jaak Pärtel koostas väga põhjaliku ja mahuka kogumiku füüsika teemadest. Valminud õppevahend on väga praktiline ning abiks õpetajale tundide läbiviimisel. 8 C klassi õpilased Aire Vuchmann, Cärolyn Peterson ning Carmen-Rebecca Kivilo koostasid väga originaalse ja teistest eristuva töö “Fotoromaan muinasjutu “Ahjualune” põhjal”. 8 B klassi õpilaste Hermo Udekülli ja Oliver Mõttuse loovtööd olid erinäolised animatsioonid. Oliver Mõttus oli käsitlenud lisaks animatsioonile Elva Gümnaasiumist ka põhjalikult animatsiooni teooriat. Loovtööd andsid võimaluse mõelda ja tegutseda mitte ainult isiklikke huve silmas pidades - näiteks õmbles 8 A klassi õpilane Liisu Maidi Varik, kes tegeleb ratsutamisega, oma hobusele fliisteki. 8 A klassi noormehed Alex Artur Märtmaa, Marek Lepind ja Reivo Päkko korraldasid oma loovtöö raames detsembrikuus Puiestee õppehoones nn “pudruhommikud”. Võimalus süüa koolis hommikuputru kannustas nii mõnegi õpilase varem kooli tulema. Täis kõht aitab ka õppetöös paremaid tulemusi saavutada ning pikka koolipäeva vastu pidada. Kaitsmiskomisjon tõi esile 8 A klassi õpilase Isabel Mõistuse loovtööd “Flamenkokleit”. Tütarlaps kaitses tööd enda õmmeldud väga efektses tantsukleidis. Lisaks neiu täiuslikule näputööle oli loovtööde kaitsmisel talle krooniks ka korralikult vormistatud töö teoreetiline osa. Väga häid ja silmapaistvaid töid oli veel ja veel. Suurt rõõmu valmistab õpilaste loov mõttelend ning valmisolek mõte ka teoks teha. Siinkohal suur tänu õpilaste juhendajatele ning klassijuhatajatele, kes igapäevase pingelise töö kõrvalt võtsid vaevaks abistada ja innustada õpilasi töid tegema, pakkusid ideid ning olid nõu ja jõuga abiks hiliste õhtutundideni välja. Nii mõnigi töö poleks ilma juhendava õpetaja entusiastliku eestvedamiseta kaitsmiseni jõudnud. Loovtööde kaitsmisele ja õpilastele olid kaasa elamas ja kogemusi omandamas Elva Gümnaasiumi 7. klasside õpilased.