Suurepärased tulemused loodusteaduste olümpiaadilt! Vaadatud 3729 korda

25. aprill 2017

22. aprillil toimus TÜ Chemicumis Eesti loodusteaduste olümpiaadi (ELO) lõppvoor, kuhu piirkonnavooru tulemuste põhjal oli kutsustud 58 põhikooli õpilast. Sellel aastal pääses piirkonnavooru tulemuste alusel vabariigi 58 parima hulka kolm Elva Gümnaasiumi õpilast, kes lõppvooru järgselt kõik kolmekesi jõudsid 20 parima hulka.

Oliver Mõttus (8.b) saavutas auhinnalise 9. koha, Jaak Pärtel (8.b) platseerus kahe vooru kokkuvõttes 17. kohale ja Saale Pärn (8.b) tõusis lõppvooruga 24lt kohale 20ks.

Paremiku seast moodustub suve lõpul ka detsembris Hollandis toimuva rahvusvahelise loodusteaduste olümpiaadi IJSO 2017 Eesti võistkond. Kuna IJSOl on võistlejate vanus piiratud, siis on võistkonna kandidaatideks 16 parimat vanusepiiri mahtuvat õpilast. Need 16 õpilast osalevad augusti lõpus TÜ Teaduskooli korraldatavas laagris, mille lõppedes 5-liikmeline meeskond kokku pannakse. Rõõm on teatada, et meie Oliver ja Jaak on nende 16 parima seas,kellel on võimalus pääseda rahvusvahelisele olümpiaadile Eestit esindama.Jääme poistele pöialt hoidma. Saale sünniaasta ei andnud talle võimalust sellesse laagrisse pääseda.

Teisel võistluspäeval toimus ka viktoriin gruppides, kus oli vaja häid teadmisi kartuli kohta, selle võistluse võitsid meie kolm osalejat koos ühe Tallinna neiuga. Saale teadmised kartulitest on väga kõrgel tasemel, sest sellel teemal teeb ta ka oma loovtööd, see tagas ka kindla võidu sellel viktoriinil.

Õpilasi valmistasid võistlusteks ette Geil Siim ja Kaja Kalmus.

Uudis TÜ Teaduskooli lehel: http://www.teaduskool.ut.ee/et/uudised/eesti-loodusteaduste-olumpiaadi-loppvoorus-uuriti-kartulit

PALJU ÕNNE!

Loodusteaduste võistlusteks valmistumine jätkub täiel hool. 5. mail on toimumas Teaduslahingu superfinaal (finalistid: Leonid Zinatullin, Marta Külaots, Oliver Mõttus), 5.-6. mail on Jaak Pärtel võistlustules geograafiaolümpiaadi lõppvoorus, 15.-16. mail on meie kolm võistkonda võistlustules "Noored Euroopa metsades" Eesti finaalis (Oliver Mõttus, Timmu Õunapuu, Mats Lepp, Leonid Zinatullin, Jaak Pärtel, Saale Pärn, Karl-Mihkel Vent, Eva-Lotta Unt, Mirjam PIrn), 19.-20. mail on Jaak Pärtel võistlustules bioloogiaolümpiaadi lõppvoorus.

Edu meie tublidele loodushuvilistele!