II kooliastme emakeelenädal Vaadatud 4940 korda

16. märts 2017

13.-15. märtsini toimusid II kooliastmes erinevad emakeelepäevale pühendatud ettevõtmised.

Esmaspäeval ja teisipäeval viisid emakeeleõpetajad kõikides 4.- 6. klassides läbi etteütluse. Tekst oli kõikides klassides sama. Teemad, mille kohta oli etteütlus koostatud, olid järgmised: algustäht, kaashäälikuühend ja selle erinevused ning kaashääliku pikkus. 4. klassides sai I koha Meribel Fomkin (4.c), II koha Mereli Mõttus (4.b) ning III koha Aade Hiir (4.a). 5. ja 6. klassides pidi välja andma ainult I kohad, kuna kuus õpilast ei teinud etteütluses ühtegi viga. 5. klasside tublid kirjutajad olid: Nathalie Lessing, Mariette Pennar ja Kriatina Mölder (5.b). 6. klassides kirjutasid veatult  Maria Ojassaar (6.c), Eleonora Kolga ja Evelin Uue (6.a).

Samuti toimus kõikides klassides viktoriin. Võiskondadel tuli vastata kümnele küsimusele, tähelepanu tuli võistlejatel pöörata ka õigekirjale. Viktoriinis küsiti näiteks, kes on eesti haridus- ja teadusminister, eesti kirjanikke ning kõige pikemat palindroomi, mida õpilased teavad. Kõige noorematest klassidest võitis viktoriini 4. c võistkond Smile. II koha napsasid endale 4. b klassi tüdrukud Geia, Mereli, Triin ja Maribel. Auväärsele III kohale jäi 4.a klassi võistkond koosseisus: Ly-Andra, Elisabeth, Aade, Liisa. 5. klassidest oli viktoriinis parim b klassi võistkond Plikad (Kristina, Reliia, Laura-Linda). II koha sai võistkond Targad Pead (5.c) ning III koha 5.a klassi võistkond Smile. Kõige vanematest klassidest kuulus võit a klassi võistkonnale Blondid koosseisus: Lisette, Kelly, Iiris ja Anette. Nemad olid ka ainukesed, kes said viktoriinis maksimumpunktid. II koha sai 6.b klassi võistkond Päikesekiired ja III koha Tuvid (6.c).

Kolmapäeval kulmineerus emakeelenädal piduliku aktusega, kus külalisesinejaks oli kohalik kirjanik Juhani Püttsepp. Külaline rääkis, kuidas ta üldse sattus Peedule elama, kes veel eesti kirjanikest on seotud Peeduga, millest tema raamatud räägivad. Palju oli juttu eksinud loomadest, kellest kirjanik ise on kirjutanud või kellest teised on kirjutanud. Külaline luges ette ka ühe K. Merilaasi luuletuse, mis on kirjutatud Elvast. Oma juttu ilmestas kirjanik joonistamisega.

Aktuse lõpus peeti meeles neid õpilasi, kes on sel õppeaastal emakeelealaselt kooli esindanud. Neile lastele kinkis külaline ka oma raamatu "Mustad linnud", mille 2016.aastal pärjas Eesti Lastekirjanduse Liit tiitliga "Hea lasteraamat". Muusikalist vahepala pakkus kooli kandlering ja solistid õpetaja Ehtel Kuldvere-Vendi juhendamisel.