Sõbrapäev koolikohvikus Vaadatud 5023 korda

20. veebruar 2017

Sõbrapäeval sai algkoolimaja valgusküllasest klaaskoridorist päevakohaselt kaunistatud hubane kohvik, kus koolipere käis vahetundide ajal omavalmistatud maiustusi söömas ja müümas.

Milvi Kapaun, Elva Postipoiss 18. veebruar 2017

Iga klassi õpilased otsustasid ise, kes sõbrapäevaks küpsetised ja hõrgutised valmistab ning neid müüma hakkab. Huvitavaid maiustusi ja suupisteid olid lapsed valmistanud nii omal käel kui ka koos vanematega, müügilauad lausa pakatasid isuäratavatest sõbrapäevale kohaselt kaunistatud toitudest. Ka hinnad olid sõbralikud – mõnekümnest sendist pooleteise euroni. Soovi korral sai kohvikukülastaja maigu suhu mitme klassikollektiivi toodangust. Suurem sebimine käis 3.a klassi müügilaua juures, kus muu kauba kõrval olid päeva naelaks südamekujulised pannkoogid maasikamoosiga, 50 senti tükk. Eriti valikurikas laud oli 4.c klassil, siit sai osta nii soolast kui magusat, tükikaupa ja pakendatult. Kohvikumenüüst ei puudunud ka omavalmistatud vahvlijäätis, mille autoriks 3.c klassi poiss Robert Rocco Voitk.

“Jäätist õppisin tegema kodundusringis, see on mul teine katse. Paistab, et rahvale meeldib, ühe euro eest ostetakse hästi,” seletas jäätisemüüja.

“Omatehtud jäätis on palju parem, sellel on mõnus magus maitse, mida poe omadel ei ole,” kiitis Lukas Laatsit jäätist limpsides. “Sõbrapäev on ikka tore päev küll, ega koolis kohvikus käia ei saa ju iga päev.”

Sõbrapäeva elevust hoidis üleval ka loteriimäng. 3.c klassi kohvikupidajad jagasid igale ostjale ka tasuta loteriipileti, millest osa pälvisid ka loosiauhinna. Klassijuhataja Anne Jaama jagas auhindadena välja külmkapi magneteid, märkmikke, kalendreid, karastusjooke, raamatuid.

Vahetunni lõpuks olid müügilauad kaubast lagedad, sõbralik kohvikupäev rõõmustas ühtviisi nii ostjaid kui müüjaid. Päevakassa oli korralik, rahakarbid kõlisesid kõrvupaitavalt sentidest-müntidest, sekka ka krabisevat paberraha.

Kohvikupäeval saadud tulu läheb iga klassi kassasse ning see kulub kas ekskursiooniks või mõne muu asjaliku ettevõtmise tarbeks. Meeleoluka sõbrapäevakohviku korraldamise võtsid ette huvijuhid Pille Rebane ja Marge Järveoja, kes kahel vahetunnil jagasid kohvikus ka jäätisekokteili.

Sõbrapäeva kohvikumelu käis täie hooga, omavalmistatud maiused mekkisid palju paremad kui poe omad. Foto Milvi Kapaun