Intervjuu vilistlasega Taali Laur Vaadatud 5304 korda

20. veebruar 2017

Olulisemad sündmused pärast EG lõpetamist.

Pean olulisemateks sündmusteks neid asju, mis mulle endale kõige enam uusi asju õpetanud ja mind kasvatanud on ning muutnud mind just selliseks inimeseks, nagu ma täna olen. Põnevad töökohad, tohutul hulgal vahvate inimestega kohtumine, välismaal õppimine ja elamine.

Millega praegu tegeled?

Praegu õpin ülikoolis ajakirjandust, töötan Euroakadeemias välissuhete spetsialistina ning üritan võimalikult palju koguda just neidsamu kogemusi, mis mind õpetavad ja arendavad.

Esimene mõte seoses Elva Gümnaasiumiga.

Soojus. Kuigi klassiruumid võisid talvisel ajal temperatuuri poolest olla üsna jahedad, siis sellist inimestest kanduvat soojust nagu ma tundsin Elva Gümnaasiumis, ei ole kerge leida.

Missugune õpilane olin?

Olen üsna isepäine inimene, usun, et selline olin ka õpilasena. Niisiis, kuigi mu hinded olid head, siis arvan, et suutsin paljudele õpetajatele vahel ka peavalu valmistada. Loodan, et sellest pole hullu, sest nii nagu õpetajad võiksid õpilasi valvsana hoida, peaksid ilmselt ka õpilased oma õpetajaid valvsana hoidma ja neid aeg-ajalt mugavustsoonist välja lükkama.

Vahva juhtum.

Ilmselt seda kirjutavad kõik, aga vahvaid juhtumeid tõepoolest oli nii palju, et ma ei tea, millist valida. Üks vahva juhtum oli kindlasti esimene väitlusturniir, kus Arvo Käki ja Raidy Mägiga osalesime. Olime üheksandikud ning turniiri pesamunad, kes polnud väitlust enne õppinud, kuid kuidagi juhtus nii, et võitlesime ennast finaali välja. Finaalis seisime aga vastakuti suurte, 12. klassi poistega, kellele tuli ka lõpuks alla vanduda. Kuid see kogemus, mis me sellelt esimeselt turniirilt saime, oli hindamatu, andes meile hulga enesekindlust ning äratades huvi väitlemise vastu.

Tubateater Kaja Kalmuse keemiatunnis, Saskia Ariku ettevõtlikkus ja õpilaste innustamine, Revo Lastiku elutarkused ja sobivalt terav huumorimeel, Mall Toime ülitäpsed raamatutööd ja õpilasi suunavad kommentaarid, Merike Alliku raugematu jaks tegutseda ja õpilasi motiveerida, Liius-Hillar Keili mõistmine, et kõik ei saagi füüsikast samahästi aru ning võime aine siiski arusaadavaks teha ka nii blondile õpilasele nagu mina – tahan Teid ja kõiki teisi oma õpetajaid Elva Gümnaasiumist südamest tänada, sest te hoolite päriselt ning õpetasite kõik mulle oluliselt rohkem, kui riiklik õppekava ette nägi.

Kas praegu seob midagi Elva Gümnaasiumiga?

Praegu seovad mind Elva Gümnaasiumiga toredad koolikaaslased, kellega siiani suhtleme ning tohutu mälestuste- ja kogemustepagas.

Üks asi, mida tahaksin teha.

Kui tõepoolest aeg ja raha ei oleks takistuseks, siis sooviksin minna ühele pikale reisile. Mitte palmi alla puhkama, vaid tõeliselt avastama, kuidas elavad inimesed mujal, mida nad söövad, kuidas kõlab nende keel, millised on nende unistused.

Unistus või soov seoses EG-ga.

Ma soovin, et need inimesed, kes seal töötavad, teaksid, kui väärtuslikud nad on ja et kõik lapsed, kes Elva Gümnaasiumis õpivad, mõistaksid seda samuti.