8.c andis pinkidele särtsu Vaadatud 475 korda

19. jaanuar 2017

Ühel reedesel pärastlõunal oli Puiestee koolimaja kolmandalt korruselt kosta hoogsat sahistamist: 8 .c klassi 16 õpilast “ründasid” liivapaberiga pinke.

Sügisel osales 8.c klass koolisisesel projektikonkursil oma projektiga “Istumine ilusaks ehk uus elu kolmanda korruse pinkidele. Projekt sai rahastuse ning nüüd  tuli tööle hakata. Koos otsustati värvitoonid, mida kasutada. Jaotati rollid: kes hoolitseb söögi eest, kes jäädvustab tegemised kaamerasse, kes lihvivad, värvivad, koristavad.

Muusika, söök-jook, oma klassi seltskond, reedene päev - töö oli  kui meelelahutus. Värvimine oli niivõrd populaarne tegevus, et pintsleid tuli  juurde ostmas käia, et ikka kõik,  kes soovisid, käed külge saaks panna.

Huvitav oli seegi, et  ühe teise klassi noormehed olid samuti värvimisest huvitatud ja käisid tööd lunimas - meenub Tom Sawyer.

Vanasõna ütleb, et kus viga näed laita, seal tule ja aita. Nimelt on teisel korrusel pingid ikka veel hallid ja väsinud - ehk soovib mõni kollektiiv neile uue elu anda. Pärast on tegijatel endal hea tunne ning kooli keskkond jälle sammu võrra kenam.