Lastevanemate koolitus Sirli Kivisaarega Vaadatud 5235 korda

28. november 2016

24. novembril kell 18.00 alustas Elva gümnaasium juba traditsiooniks saanud ja lastevanematele suunatud koolitussarja. Elva Linnaraamatukogu kaminasaalis kohtus lastevanematega toitumisterapeut ja koolitaja Sirli Kivisaar.
Koolituse teemaks oli "Tervislik toit lapse mälu, käitumise ja õppimise toetajana".
Teada on, et  tervislik toit on lapse füüsilise tervise säilitamiseks vajalik. Vähem aga teatakse, kas ja kuidas täpselt toitumine lapse käitumist, mälu ja õppimist mõjutab. Loengus rääkis Sirli Kivisaar, mida toitumise valdkonnas tänaseks on avastatud ning milline võiks olla lapse toidulaud, et soodustada tema paremat hakkamasaamist koolis. Hea praktikapagasiga koolitaja tõi huvitavaid näiteid ning rõhutas just mitmekülgse toitumise olulisust. Saime teada, milliseid aineid kipub meil organismis nappima ning kuidas nende ainete puudus otseselt tervist mõjutab. Puudutati ka veganluse ja taimetoitumise kitsaskohti. Kuulajad said esitada küsimusi ning küsimustele saadi ka asjakohaseid vastuseid. Loodame lastevanemate koolitusega jätkata jaanuaris.