Intervjuu vilistlasega Taavi Merisalu Vaadatud 5117 korda

28. november 2016

Millised on olnud olulisemad sündmused Sinu elus peale Elva kooli lõpetamist?

Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi (vana nime järgi Kehakultuuri teaduskond) lõpetamine. Ülikoolis õppimise ajal alustasin ka tõsiselt jõusaali treeningutega ja teiste treenimisega.

Olen Eesti koondist korduvalt esindanud kulturismis ja klassikalises kulturismis ning saavutanud Baltimaade 3. koha, Põhjamaade 2. koha, Maailmameistrivõistlustel 15. koha ning viimati minu jaoks kõige olulisem tiitel, mille saavutasin 2015, on absoluutne Eesti meister klassikalises kulturismis. Ülikooli ajal sai ka korvpallis Tartu Ülikooli esindades tuldud Eesti meistriks.

Lisaks enda sportlikele saavutustele omavad mu treenitavad üle 20 Eesti rekordi jõutõstmises, mitmekordsed Eesti absoluutsed meistrid jõutõstmises ja kulturismis ning tänu neile olen ka saanud kokku ligi 10 Parima treeneri tiitlit kulturismis ja jõutõstmises. 2016 aasta kevadel tõid mu õpilased Eestile 5 pronksmedalit Euroopa MV jõutõstmises. Üks õpilane on korranud ka maailmarekordit.

Eks olulisi sündmusi on veel palju, aga avalikkusele olen vast tuntud kõige rohkem nende saavutustega.

Millega praegu tegeled: töö, pere, hobid ....?

Töötan treenerina Nõo Spordihoones ja MyFitnessi spordiklubis ning vabatahtlikuna treenin ka võistlussportlasi. Ehk teen seda, mis meeldib.

Pere on kolmeliikmeline – elukaaslane, mina ja kass.

Hobid, mis ei ole spordiga seaotud, on jäänud tahaplaanile, sest 24 tundi ei ole piisav. Aga muidu sai näiteringis käidud, kunstiringis ja mitut bändi tehtud ning abis oldud muusikafestivalide korraldamisel. Näiteringiga olime Eesti tasemel pärjatud laureaadi auhinnaga ning individuaalselt Tartumaa tasemel sain ka parima karakterrolli auhinna.

Mis on esimene mõte kui kuuled sõnu - Elva Gümnaasium?

Raske küsimus, sest pigem meenuvad mälestused lahedatest klassikaaslastest ja õpetajatest.

Missugune õpilane Sa olid? Üks vahva juhtum kooliajast, meenutuseks õpetajatele ning teada saamiseks praegustele õpilastele ja õpetajatele.

Enamus ajast pikkade juustega, ketid pükstel ja väga lärmaka telefonihelinaga. Eks sai ikka kettipidi koolipingile kinni jäädud, kui pidi näiteks klassiette minema või kui tund läbi sai.

Kas on midagi, mis seob Sind praegu Elva Gümnaasiumiga?

Kuna ei ole Elvast pärit ja olen viimasel ajal vaatega Tartu poole, siis hetkel küll miskit ei seo. Aga Elvas käin ikka ja elan kaasa FC Elva tegemistele – kui aega on, siis olen alati kodumängudel kohal olnud.

Mis on Su elus veel tegemata, mida teha tahaksid, kui aeg ja raha poleks takistuseks?

Oma jõusaali loomine laia valiku inventariga. Veel parem oleks, kui saaks ehitada terve spordiklubi, milles võiks olla ka spa-laadne asi. ☺ Kui raha oleks piiramatult, siis sponsoreeriks enda treeninggrupis olevaid sportlasi materiaalselt ning saadaks välisvõistlustele.

Üks unistus või soov seoses oma vana kooli - Elva Gümnaasiumiga.

Ei ole unistaja tüüp, aga kindlasti loodan, et Elva Gümnaasiumis jätkuks tegusaid õpilasi ja õpetajaid!