Aleksis Kivi päev Viljandi Gümnaasiumis Vaadatud 5363 korda

07. november 2016

14. oktoobril toimus iga-aastane Aleksis Kivi päev, mida on korraldanud  soome keele õpetajad alates 2001.aastast. Päev on pühendatud Aleksis Kivile, keda peetakse soome kirjanduse isaks.

Sel aastal oli ürituse korralduse järg Viljandi Gümnaasiumi käes. Meie kooli esindasid Leila Vaardti soome keele kursuse õpilased  10.klassi humanitaarharust.

Meid võeti vastu sõbralikult, kostitati  esmalt hea söögiga, seejärel tehti ringkäik koolimajas. Järgnes konsertaktus, kus esinesid Viljandi Gümnaasiumi õpilased.

Aktusel said sõna mitmed inimesed, nende hulgas ka kohale tulnud Soome suursaadik Kirsti Narinen.
Pärast   konsertaktust said õpilased osa võtta erinevatest töötubadest, mille teemadeks olid
kunst, muusika, ajalugu, draama, luule ja tants. Päeva lõpus tehti kokkuvõtteid, tutvustati töötubades tehtut. Näiteks draama töötoas osalenud õpilased esitlesid teistele näidendit “Seitse venda”, kunsti töötoas joonistati “Seitsme venna” näidendi põhjal illustratsioone.

Õppesõit Viljandisse oli meie jaoks natuke teistmoodi koolipäev kui tavaliselt, kuid mitte vähem hariv, vaid silmaringi suurendav ning huvitav.

Marieta Lokk 10.HU