Õppekäik Ekspress Meediasse ja TV3-e Vaadatud 5834 korda

06. november 2016

Reedel, 4. novembril külastasid Elva Gümnaasiumi meediaringi noored Ekspress Meediat ja TV3-e.

Ajalehe toimetuses rääkis Eesti Päevalehe ajakirjanik Priit Simson noortele, kuidas kirjutada head lugu, milline peaks üks hea lugu olema ning kuidas lugu üles ehitada ja millest lähtuda. Oma teadmisi fotograafia vallas jagas Eesti Päevalehe, Ekspressi ja Delfi uudisteportaali fototiimi juht Hendrik Osula. Hendrik Osula õpetas, kuidas teha loo jaoks pilte ning jagas muid soovitusi. Noored said kuulda huvitavaid lugusid tema “piltide taga”. Õpilastele tehti ka ringkäik Ekspress Meedia toimetuses, kus tutvuti ajakirjanduse köögipoolega.

Külastati ka TV3-e, kus meedianoori võttis vastu teleajakirjanik Sven Soiver. Õpilastele näidati erinevaid tööruume ja räägiti juurde huvitavaid fakte. Sven Soiver rääkis teleajakirjaniku tööst. Meedianoored said teada, et enne kui lugu jõuab teleekraanile, eelneb sellele suur mahukas töö.

Meediaringi õpilased said uusi teadmisi ajakirjanduse erinevatest külgedest, mida saab ära kasutada näiteks kooli sündmuste kajastamisel.

Lotta-Lee Suits (9.A)

Fotod: Raido Paurson ja Romeld Hugo Vanker