Eva-Lotta ja Anete TÖF-l Vaadatud 527 korda

02. oktoober 2016

Reedel lõppes TÖF ehk Teadlaste Öö Festval, mis on teadust populariseerivate ettvõtmiste sari. Meie kooli 9a klassi õpilased Eva-Lotta Unt ja Anete Aasmäe olid Eesti Teadusagentuuri poolt kutsutud sinna esinema. Neiud andsid mitu meeleolukat õppetundi kuulajatele-vaatajatele õpetades ning rääkides neile hapnikust. Oma jutu ilmestamiseks tehti ka huvitavaid katseid. Nii mitmedki vaatajad olid hämmastunud nähes, kuidas ikkagi saab hapnik katseklaasi ja kuidas nii eredalt väävel ning magneesium selles põlevad. Üllatas isegi fakt, et ka maksaga saab "toota" hapnikku. Lisaks õpetamisele osalesid neiud ka ise õppimise protsessis, sest Tartu Kaubamajas oli kõigil külastajatel võimalus osaleda erinevates töötubades, mida pakkusid erinevad muuseumid ja ülikoolid.