Uudised

Õppejõudude kogu stipendiumi sai pitsaraamatu autor Rasmus Punkar Vaadatud 5531 korda

25. juuli 2016

Juba kolmandat aastat annab Elva õppejõudude kogu välja 300 euro suurust stipendiumit parimale kooli õppeprogrammi raames tehtud uurimistöö autorile.

Sellel aastal osutus silmapaistvamaks Rasmus Punkari uurimistöö, millega valmis pitsaretseptide kogumik “Ma armastan pitsat, pole midagi parata”.

Raamatust leiab 30 omapärast pitsaretsepti alustades kapsapitsast lõpetades šokolaadi-peekonipitsaga.

Uurimistöö autor Rasmus Punkar ning majandusteadlane Kulno Türk

Raamatu autori sõnul on Eestis ilmunud taolisi pitsaraamatuid üpriski vähe. “Tahtsin uurimistööna teha midagi erilist ning kokkamine on alati mulle südamelähedane olnud, sellest idee tuligi,” rääkis Rasmus tänasel stipendiumi üleandmisel.

“Minu kõige erilisem pitsa on peedipitsa, mille komponentideks on pitsapõhi, peet, küüslauk, krevetid ja õun,” ütleb Rasmus.

Muideks ei esitlenud Rasmus oma suurepäraseid kokakunsti oskusi esimest korda, vaid tema karaskeid on maitsenud kõik, kes Elva koolis toimuvatel vabariiklikutel tõlkevõistlustel on käinud.

PÜHENDUMUSEGA TEHTUD TÖÖ

Õppejõudude kogu liikme ning ettevõtja Toomas Laatsiti arvates on Rasmuse uurimistöö väga eriline. “Seda on näha, et töö on tehtud suure hoolega, sellist asja ei suuda teha vaid linnukese kirjasaamise pärast,” kiidab Laatsit stipendiaadi tööd.

Uurimistöö juhendaja Reet Ollino rääkis, et Rasmus hakkas kohe asjaga tegelema ning erilist abi ta ei vajanud. “Olen ju varemgi õpilasi juhendanud, aga talle oli kõik kohe selge, koos nuputasime vaid uurimistöö aruannet,” rääkis Ollino.

PÕRUMISI POLNUD

Värske stipendiaat räägib, et eksperimenteerimist praktiliselt polnudki. “Kuigi minu raamatus on väga erinevaid pitsa kombinatsioone, oli mul kõik enne küpsetamist läbi mõeldud ning midagi vussi ei läinud,” räägib pitsameister.

Pitsad valmisid kooli õppeköögis. “Pärast küpsetamist oli köögis suur sagimine, kõik õpilased ning õpetajad tulid pitsat degusteerima,” meenutab uurimistöö juhendaja.

Uurimistöö eesmärki poleks saavutatud sponsorite abita. “Mind toetasid väga paljud inimesed ning ettevõtted läbi hooandja.ee keskkonna,” on Rasmus tänulik.

"Samuti tänan Raido Paursonit ja Kermo Pastarust, kes tegid raamatule pildid ning kujunduse," lisab Rasmus.

Lisaks autasustas OÜ Werrew stipendiaati 50- eurose Elva Seikluspargi kinkekaardiga.

Pitsaraamatu “Ma armastan pitsat, pole midagi parata” saab igaüks endale soetada Rahvaraamatu ning Apollo raamatupoodidest.

Autor: Diana Griffel