Töövihik Elva kohta 5. klassile Vaadatud 5209 korda

01. juuni 2016

Valmis on saanud Elva ajalugu ja tänapäeva käsitlev töövihik “Elva ajast aega” 5. klassile. Töövihikus on seitseteist töölehte, kus õpilased saavad teadmisi linna mineviku ja oleviku kohta ning peavad lahendama erinevaid ülesandeid. Plaanitud on ka õppekäik kalmistule, et meenutada sinna maetud tuntud elvalasi.

Sel õppeaastal lõpetanud viiendikud said juba ammutada teadmisi Elva kohta nende töölehtede kaudu. Autoril oli võimalus õppetöö kaudu näha, millised töölehed “töötavad” millised mitte. Mõnele töölehele sai tehtud täiendusi-parandusi.

Üldine tagasiside õpilaste poolt oli igati positiivne, valiti välja huvitavamad töölehed ja tehti ettepanekuid, mida muuta. Leiti, et kodukoha ajalugu peab tundma ja imestati kui palju huvitavat on Elvas aegade jooksul juhtunud. Paljud õpilased lubasid ka oma vanemad Elva asjadega rohkem kurssi viia.

Sügisel on plaanis jälle 5 klasside õpilastele selle töövihiku kaudu teadmisi jagada, seekord juba paremini köidetud materjalide abil. Sel õppeaastal tuli läbi ajada kiirköitjatega. Tulevikus võiks töövihiku lasta trükikojas teha.

Kokkuvõtvalt tuleb tunnistada, et teame oma kodulinna kohta ikka väga vähe. Elval on, mida tutvustada ja mille üle uhke olla.

Autor tänab Kalju Hooki, kes lubas lahkesti oma materjale kasutada ja Joosep Tosmini, tänu kellele sai töövihik kenasti vormistatud.

Tiit Ustav

töövihiku autor