2. koht loodusmängult Vaadatud 5977 korda

20. mai 2016

19. mail toimus Ilmatsalu Põhikoolis igakevadine 4. klasside loodusmäng, milles osalevad Tartu maakonna koolide 4. klasside õpilased 3-liikmeliste võistkondadega. Iga võistkond peab pesades lahendama erinevaid ülesandeid. Sellel aastal osales 12 Tartu maakonna kooli. Elva Gümnaasiumi esindasid Marin Mäemees (4a klass), Alex Annuk ja Antti Siim (4d klassist).

Sel korral oli vaja tunda puid pungast õiteni, linde välimuse ja laulu järgi, lilli, puid ja põõsaid rahvapäraste nimede abil, kasutada oma kompimismeelt, et tunda erinevaid looduslikke objekte. Eesti kaardilt oli vaja leida looduskaitsealasid ja ristsõnade lahendamise pesas leida erinevaid loodusmeeste nimesid ja loodusega seotud raamatutegelasi. Rühmadel oli vaja tunda ka loomade tegutsemisjälgi ja lahendada matemaatilisi ülesandeid, et teada saada loodusega seotud fakte.

Loodusmäng lõppes ühise grillimispeoga, kus tänati kõiki osalejaid ja jagati auhindu kolmele koolile, kes olid kogunud kõige rohkem punkte. Meie kooli võiskond kaotas kolm punkti Nõo Põhikoolile, 3. koha vääriline oli Luunja Keskkool.

Õpilasi valmistas loodusmänguks ette õpetaja Evelin Toom ja klassijuhataja Katrin Lastik.