Pitsaraamatu autor Rasmus Punkar korraldas tänuürituse Vaadatud 7165 korda

03. mai 2016

Punane, higine, värin — just sellised märksõnad iseloomustavad ühe kokaraamatu valmimist. 19. aprilli õhtul kella 19st oli Elva Tartu mnt koolimaja saal täis rahvast — nimelt võttis aset Elva Gümnaasiumi 11. klassi õpilase Rasmus Punkari praktilise uurimistöö, pitsaraamatu “Ma armastan pitsat, pole midagi parata” esmaesitlus ja tänukontsert, mis oli eelkõige mõeldud hooandjatele, kes aitasid Rasmuse idee teostada.

Esitlust alustati pitsade söömisega, mille olid valmistanud tublid köögimeeskonna liikmed koolimaja köögis. Valikus oli peedipitsa, ananassi-kanapitsa ja marjapitsa. Kui kõik kohaletulnud külalised olid maiustanud pitsadega, alustas õhtu peategelane Rasmus Punkar avakõnega.
Autori sõnul sündis idee juhuslikult eelmise aasta suvel, kui oli vaja hakata mõtlema gümnaasiumi uurimistöö peale. Teised jutuks olnud teemad ei tundunud tema jaoks sobivad. “Kuna mulle meeldib söögitegemine ning see on justkui ka minu kirg,” rääkis Rasmus, “siis miks mitte arendada ideed edasi ja kirjutada kokaraamat… Täpsemalt — pitsaraamat.”
“Raamatu tegemise protsess oli pikk ja vaevaline ning vahel tuli isegi ette stressirohkeid olukordi, kuid kui tekkinud probleem sai lahenduse, oli olukord taas kontrolli all,” selgitas Rasmus lühidalt oma uurimistöö tegemist ning lisas, et see raamat ei jää ilmselt tema viimaseks.
Raamatu valmimine andis talle alju kogemusi ja inspiratsiooni edaspidiseks.
“Tänane õhtu on mõeldud just Teile, hooandjatele, toetajatele ja teistele abilistele, ilma kelleta poleks see raamat saanud võimalikuks,” sõnas pitsaraamatu autor.

Kui kontserti ajal küsisin Rasmuselt, kuidas ta ennast tunneb, sain vastuseks märksõnad: “Punane, higine, värin.” Selgus, et noormees oli tol hetkel veel rohkem stressis kui raamatu loomise ajal.
Pärast Rasmuse kõnet pidas lühikese vahekontserti Elva noor laulja Reimo Namm, kes kutsuti esinema viimasel minutil, kuna esialgselt plaanitud Annabel Guitaril polnud võimalik kohale tulla.
Üritus jätkus pärast kontserti suurimate toetajate tänamisega, kelle hulka kuulusid Lõunakeskus, Elva Tarbijate Ühistu, Elva Naisselts, Elva Kooli Vilistlaskogu, MTÜ Elva Elama, KERA Foto, Lions klubi Elva, Elva Gümnaasium, HKK Sinilind ja Elva Gümnaasiumi õpetaja Tatjana Blohina. Neile jagati tänukirju ja kingitusi. Lisaks tänas Rasmus veel oma töökat köögimeeskonda, ülakorruse abilisi ja Reimo Nammi kontserti eest.

Pärast seda tekkis võimalus kõikidel külastajatel maiustada veelkord pitsadega ning küsida Rasmuselt raamatusse autogrammi või temaga näost näkku lühikeseks hetkeks suhelda. Õhtu lõppedes laulis veel mõned lood Reimo Namm ning sellega oli Rasmuse pitsaraamatu esmaesitluse üritus ka lõppenud.
Raamatut saab endale soetada Rahva Raamatu, Apollo ja Elva raamatukauplusest.

Autor: Cerda Männiste