Õpilased avastasid meedia telgitaguseid Vaadatud 5985 korda

21. aprill 2016

Täna 21.aprillil suundusid Elva Gümnaasiumi noored Tallinnasse, et näha, kuidas käib töö ajakirjanduses ja televisioonis.

Noored startisid Elvast 10:40, Kükitas tehti väike peatus, jätkati sõitu ja jõuti Tallinnasse poole kahe ajal. Toimetuse ees võttis õpilased vastu Elva kooli vilistlane Priit Simson, kes hetkel on Eesti Päevalehe arvamustoimetaja.

Esimese asjana said noored sisuka loengu ajalehe ülesehitusest ning sellest, kuidas jõuab leht lugejateni. Pärast P. Simsoni loengut tuli Eesti Ekspressi peatoimetaja parem käsi Sulev Vedler, kes muljetas ajakirjaniku naljakamatest seikadest. Õpilased said oma kõikidele küsimsutele ausad ja põhjalikud vastused.

Noored meedias

Ringkäik Ekspress Meedia telgitagustes

Pärast küsimusi suunduti ringkäigule, kus tutvuti inimestega, kes tegelevad sellega, et iga päev ilmuksid uued ja informatiivsed uudised. Kõige huvitavamad ajakirjanikud olid spoditoimetuses, kes kutsusid noori üles spordiajakirjandusega tegelema. Sporditoimetaja saab spordiülekannete vaatamise eest palka ning naljaga pooleks lisasid nad, et  saab seda hea ettekäändena  abikaasale kasutada kodustest töödest viilimiseks.

Vaikust! Suudelge ukse taga,  toimub salvestamine

Toimetusega tutvumise järel mindi üle televisiooni avarustesse. Õpilastele tegi põhjaliku tuuri Kerttu Kaldoja, kes on ametilt portaali ERR.ee kultuuri- ja meelelahutustoimetuse peatoimetaja asetäitja. Õpilastel oli võimalus näha saate „Prillitoos“ salvestust läbi väikese akna.

Pärast seda suunduti paar korrust kõrgemale ja vaadati üle mõningad stuudiod, nende hulgas nii „Terevisiooni“, kui ka „Aktuaalse kaamera“ salvestusruumid. Noored said teha pilte ja tutvuda stuudiotega. ERR maja on niivõrd suur, et ühest otsast teise jõudmiseks tuleb maha käia pool kilomeetrit ehk päeva jooksul kõnnitakse üksnes ERR-i majades viis kuni kuus kilomeetrit.

Noored tänasid kõiki, kes leidsid oma tiheda töögraafiku kõrvalt veidi vaba aega noortele meedia tutvustamiseks, Elva Gümnaasiumi meentega. Pärast huvitavaid kogemusi võeti suund tagasi Elvasse.

Artikkel: Anna Perk ja Raido Paurson     Fotod: Raido Paurson ja Kermo Pastarus