Hõissa, lumeta vastlad! Vaadatud 7073 korda

16. veebruar 2016

Vaatamata ilmataadi vihmasele vingerpussile, mis viimasedki lumeriismed mäenõlvadelt sulatas, pakkus vastlalõbu ka tubane liulaskmine.

Milvi Kapaun, Elva Postipoiss

Juba pikemat aega vesimärga ja porist nägu näidanud talvetaat vallandas ka vastlapäeval taevaluugid vihmavalingule ja traditsiooniline liulaskmisepäev näis olevat nurjumisele määratud. Kuid ega eestlased oma jonni ei jäta ja vastlaliug saab tehtud ka toast õue minemata.

Elva gümnaasiumipere pidas lumeta vastlapäeva lõbusate võistlusmängudega algkoolimaja aulas ja Puiestee tänava võimlas, kus võisteldi kelgu vedamises, suusatamises ja pikema vastlaliu laskmises. Talialade jäljendamisel olid abivahenditeks tugevast riidest kangas, Mistra vaibast valmistatud minisuusad ja pontsakas väikesemõõduline võimlemismatt. Algkoolimajas toimunud sõbralikul, kuid siiski pingelisel vastlavõistlusel sõidutasid poisid kelguvedamise jõuproovis libedal aulapõrandal ka õpetajaid. Suusasõit aga nii libedalt ei läinud, tuli ette palju suusakaotusi, mis lustile vaid vürtsi lisas. Gümnaasiumi võimlas toimus juba tõsisem klassidevaheline heitlus paremale kohale, kus suuremõõtmelisel kangal sõidutasid poisid tüdrukuid. Pikema liu laskmine oli individuaalvõistlus, parimaid premeeriti šokolaadiga. Seitsmendate klasside vastlavõistluses tegi kõige pikema liu poistest Rasmus Räisa ja tüdrukutest Janely Tensok.

“See oli hämmastav kogemus,” märkis Rasmus Räisa. “Ega ma suur kelgutaja ei ole ja ega see kelgumäelt liulaskmine ei ole toredam midagi.”

Ka Janely Tensok arvas, et tubased vastlad on mõnes mõttes isegi paremad kui õues liulaskmine.

“Võimlas on seda palju parem teha kui väljas, sest kelgumäel võib märjaks saada, siin on aga kuiv ja soe. Saab tubases riietuses hakkama. Täitsa huvitav on osaleda tegevustes, mida igapäev just ei tee,” rääkis Janely Tensok.

Nagu tavaks, söödi pärast liulaskmist vastlakukleid ja hernesuppi. Kuklitele oli seekord ka moosi lisatud, mis oli eriti rõõmustav.

“Kukkel ikka moosiga – see on hea, ei ole seda kõige odavamat ostetud,” seletasid poisid vahukoorevuntse limpsides.

Lustaka tubase vastlapäeva viisid läbi huvijuhid Pille Rebane ja Marge Järveoja ning kehalise kasvatuse õpetajad Evelin Pihlak, Maarika Kangro, Aino Randver ja Marek Pihlak.