Õppepäev Vaadatud 6477 korda

23. jaanuar 2016

21. jaanuaril osalesid 24 Elva Gümnaasiumi parimat õpilast loodusteadustes preemiaprogrammil  Ahhaa Keskuses. Programmi saime auhinnaks sügisel toimunud jäätmetekke vähendamise nädala viktoriini võidu eest. Seega suured tänud veelkord meie tookord võidukale meeskonnale koosseisus Oliver Mõttus (7.b), Jaak Pärtel (7.b), Hermo Udeküll (7.b) ja Hanna Paalmäe (7.a).

5-tunnisel õppepäeval tegime põnevaid katseid ja panime proovile oma tasakaalu-, kuulmis-, kompimis-, haistmis- ja maitsmismeele! Lisaks õppisime lähemalt tundma, millised meeleelundid meie kehas on, kuidas meie erinevad meeled töötavad ning lahendasime toredaid taju- ja meeleteemalisi uurimisülesandeid. Samuti külastasime tajuteemalist teadusteatri etendust „Aju paljaks“.

Päeva lõpus oli igal grupil võimalus teha lühike suuline kokkuvõte päeval toimunust. Kõige enam meeldis õpilastele laboratoorne töö, kus skalpelli abil said õpilased ise lahata sea silma. Teadusteatris sai meie aju ikka korraliku ninanipsu. Katesejänestena saime oma tähelepanu testida ning mitmel korral tõmmati meid illusioonide lõksu. Tõdesime ka muidu kergena tunduvate koordinatsiooniharjutuste keerulisust. Ajutreening pidavat pikendama eluiga ja muuseas, kas te teate, kooli peamine eesmärk ongi ajutreening. Kui sul tekib aegajalt koolis mõte, et milleks mul mingeid teadmisi ja oskusi (nt integraale, replikatsiooni jne) üldse õppida on vaja, siis eelkõige just selleks, et see treenib sinu aju,  siis on täiskasvanuna lihtsam sinna talletada just neid teadmisi, mida sul vaja läheb.

Meeleelundite õppetoas saime panna proovile oma meeled. Soovitame teilgi proovida kommi lutsutada nii, et esimesed 10 sekundit hoiad nina kinni. Mis järeldusteni see sind viib?

Päev täitis enda eesmärki 100% ja kindlasti soovitame Ahhaa Keskuse õppeprogramme ka kõikidele teistele!

Õpilastega osalesid õppepäeval õpetajad Geil Siim ja Evelin Toom

Tegid endast keskuses video eksponaadiga "Ahhaa, Matrix". Video vaatamiseks vajuta allolevale lingile