Püsimatu hing Karmen Orlovski Vaadatud 6248 korda

16. detsember 2015

Karmen Orlovski on Elva Gümnaasium 11. klassi humanitaarsuuna õpilane, kel  kooli kõrvalt jagub aega mitmetele hobidele.

Karmen õpib Elva muusikakoolis Evald Raidma juhendamisel laulmist. Kuus aastat tagasi läks ta muusikakooli õppima hoopis flöödimängu ning enne laulmise juurde jõudmist vahetas Karmen veel kaks korda instrumenti: kõigepealt hakkas ta huvi tundma kitarrimängu vastu ning siis spetsiifilisemalt basskitarri vastu. Lisaks muusikakooliõpingutele tantsib ta teist aastat RN Stuudios, laulab neidudeansamblis Sonore, töötab kolmandat aastat spordiklubis Airi iluvõimlemisrühma Päikeselilled treenerina ning on ka õpilasesinduse president. Kõige südamelähedasemaks peab Karmen  treeneritööd, kuna ta ise tegeles samuti kümme aastat iluvõimlemisega ning nüüd on tal hea meel oma kogemusi noorematele edasi anda.

Õpilasesinduse presidendi ametis on Karmen alates käesolevast õppeaastast ning väga palju kogemusi tal selles vallas veel pole, kuid Karmen on teadlik, et õpilasesinduse presidendi amet hõlmab endas kooli esindamist ning koolielu paremaks muutmist, lähtudes eelkõige õpilaste seisukohast. Hetkel on õpilasesindus võtnud eesmärgiks koolis rohkem „pildile tulla“ ning julgustada õpilasi muresid jagama ning huvitavaid ideid välja pakkuma. Samuti on õpilasesindus südameasjaks võtnud muuta esmaspäevad vähemalt kontrolltöödevabaks, et puhkepäevad oleks õpilastel tõesti puhkamiseks.

Karmenit motiveerib aktiivne olema mõte, et aeg on nagu pangakonto, kuhu iga päev kantakse  86 400 eurot ehk sekundit ning igal õhtul kaob ülejääk jäädavalt. Seega on Karmen rahul, et tal on peaaegu iga sekund päevast kasutatud millekski ennast arendavaks või kasulikuks, et hiljem ei tuleks tal kahetseda näiteks seda, et nende kahe tunniga, kui sai internetis passitud, oleks võinud  palju muud korda saata.

Vaba aega, kui seda peale kõikide nende kohustuste ja õppimise üle jääb, kasutab Karmen puhkamiseks, kuid ka siis ei suuda ta kaua ühe koha peal püsida, vaid võtab koos sõpradega  ette huvitavaid asju või käib jooksmas. Aja väärtuslikult kasutamine on tal juba niivõrd sisse harjunud, et lihtsalt kaks kätt rinnal ta ei oska ja ei tahagi passida. Ka selle loo tarbeks tehtud intervjuu jaoks kasutasime ära need viisteist vaba minutit, mis jäi Karmenil tundide lõpu ja  lastele trenniandmise vahele.

Irooniline on see, et Karmen ei näe oma tulevikku seoses ühegi praeguse hobiga. See tundub tema jaoks veidi tobe, kuid samas tunneb ta, et tuleviku pärast pabistada pole veel mõtet, vaid tuleb elada päev korraga. Ta ei mõtle rohkem ette, kui on vaja, ning on uutele võimalustele alati avatud. Karmen ei võta elu eesmärgiks pühenduda ühele valitud erialale, vaid tunneb rõõmu ka lihtsalt eksisteerimisest ning võimalusest avastada maailma.

Karmen Orlovskiga vestlesid 11.HU õpilased Eliise-Berta Tarto ja Marleen Roos.

Fotol Karmen Orlovski. Foto erakogust.