Pärimusmuusika tund Elva Gümnaasiumis Vaadatud 2637 korda

25. november 2015

Täna 25. 11 külastas meie  kooli TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia Pärimusmuusika eriala juht ja Eesti Pärimusmuusika Keskuse muusik Cätlin Mägi. Cätlin andis väga toreda ja meeleoluka pärimusmuusika tunni 9. c klassis.  Pärimusmuusika tund on korraldatud muusikaaasta raames, Pärimusmuusika Keskuse eestvedamisel .

Cätlin tuvtustas tunnis kolme pärimuspilli: torupilli, parmupilli ja pikka vilet. Õpilased said ise proovida, kuidas parmupill kõlab ja missuguseid erinevaid mänguvõtteid parmupillipillimängijad oma mängus kasutavad.

Lisaks õppejuhi tööle Viljandi Kultuuriakadeemias on Cätlin tegev ka mitmetes ansamblites, nagu RO:TORO, Torupilli Jussi Trio, Aparaat . Kõik need ansamblid teevad pärimusmuusikat.

Galerii: