Intervjuu vilistlasega Tarmo Noop Vaadatud 6899 korda

10. november 2015

1. Millised on olnud olulisemad sündmused Sinu elus peale Elva kooli lõpetamist?

Ülikool, pere loomine, lapse sünd, tööalased saavutused - suht tavalised asjad. Elvaga seonduvalt kindlasti väärib veel märkimist jõusaali loomine Elvasse 1992. aastal, mis järjepidevalt on töötanud siiamaani.

2. Millega praegu tegeled: töö, pere, hobid ....?

Töötan AS A. Le Coq juhina, lisaks vastutan ka Olvi grupi ekspordi eest. Nii et, tegevust jätkub.

Peres on kaks last - Deana (21) ja Cristian (18), kes mõlemad on olnud ka Elva kooli kasvandikud.

Hobidest peamine on olnud siiski sport, nii palju kui vaba aega jääb. 3-4 trenni (jooks, korvpall, jõusaal, talvel suusatamine) katsun ikka nädalas teha.

3. Mis on esimene mõte kui kuuled sõnu - Elva Gümnaasium?

Küll sai sel ajal palju tehtud. Oli põnev aeg nii maailma kui elu avastamiseks. Tegime koolis bändi, kooliraadiot, korraldasime hästi palju üritusi. Hea, et keegi meile kooli poolt kätt ette ei pannud. Arvan, et sealt on ka minusse tulnud initsiatiivi võtmise oskus ja vajadus, mida edaspidises elus olen palju kasutanud. Need, kes võtavad initsiatiivi, muudavad maailma.

4. Missugune õpilane Sa olid? Üks vahva juhtum kooliajast, meenutuseks õpetajatele ja

teada saamiseks praegustele õpilastele.

Arvan, et olin hea õpilane. Hinded olid enam-vähem korras, aga kuna “pulli tegemine” oli tähtis, siis käitumishinne jättis mõnikord soovida. Juhtumeid on palju ja mõni kord taheti mind isegi koolist välja visata, aga ju siis lõpuks mõne õpetaja hea sõna ja head hinded päästsid. Võib-olla markantseim juhtum seondub kooli õppeauto “ärandamisega”. Tegelikult mingit ärandamist muidugi polnud. Pidime pinginaabri ja sõiduõpetajaga minema õppesõitu tegema, kuid õpetaja lihtsalt ei ilmunud kohale, kuid auto oli ja võtmed ka ees. (Sel ajal ju mobiile polnud, et helistada). Nii me siis tegimegi ise õppesõitu ja tõime ka auto ilusasti vana koha peale tagasi. Aga pahandust tuli sellest palju...

5. Kas on midagi, mis seob Sind praegu Elva Gümnaasiumiga?

Jah, seob küll - gümnaasiumi all asuv jõusaal, mida pidevalt kasutan.

6. Mis on Su elus veel tegemata, mida teha tahaksid, kui aeg ja raha poleks takistuseks?

Tahaksin avastada rohkem maailma, ehk rohkem reisida. On veel palju kohti, kus pole käinud.

7. Üks unistus või soov seoses oma vana kooli - Elva Gümnaasiumiga.

Et Elva Gümnaasium oleks kool, kust keegi ei tahaks minna mujale õppima ja kuhu paljud tahavad ka väljaspoolt tulla. Et ta oleks maailma parim ja huvitavaim kool!

Pildil Tarmo Noop

Intervjueeris Tiit Ustav