Intervjuu vilistlasega Ramon Rantsus Vaadatud 6432 korda

08. oktoober 2015

Küsimused vilistlasele:

Millised on olnud olulisemad sündmused Sinu elus peale Elva kooli lõpetamist?

No eks kooli lõpetamised on üldse elus väga tähtsad ja sümboliseerivad ühe pisikese eluetapi lõppu. Seega peale gümnaasiumi lõpetamise märgiks ära kindlasti ka Arvutitehnika magistrikraadi, mille sain Tartu Ülikoolis. Samuti on uhke olla oma tegemiste pärast Eestis tunnustatud, olgu selleks siis hiljutine Aasta Hariduse Sõbra auhind või Eesti Teadusagentuuri poolt välja antud Teaduse populariseerija auhind. Sellised ühelt poolt pisikesed „präänikud“ näitavad, et teeme õiget asja ja motiveerivad edasi tegutsema! Kuid ilmselt suurim sündmus minu elus on kohe kohe ukse ees!

Millega praegu tegeled: töö, pere, hobid ....?

Töötan täiskohaga „pisikeses“ mittetulundusühingus Robootika, mis tegeleb igapäevaselt Haridusliku robootika propageerimisega nii Eestis kui osaliselt ka välismaal. Töö käigus saan päris palju reisida ja uusi kontakte luua ning oma mõtete ja jõuga ka teisi aidata. MTÜ kõrvalt löön kaasa erinevates Tartu Ülikooli rahvusvahelistes või sisestes Eesti sisestes projektides. Vabal ajal jalutan disc golfi rajal või mängin korvpalli. Pere kohapealt on vihje ehk ülevalpool.

Mis on esimene mõte kui kuuled sõnu - Elva Gümnaasium?

Elva Gümnaasiumit pean alati hea sõnaga meeles. Mul sellest ajast väga palju sõpru ja see ikkagi minu kodukool! Samuti olen natukene ka mitte-õpilasena kooli tööst osa saanud ja ka see oli väga positiivne eluperiood. Kahjuks muude tööde kõrvalt pole saanud mahti päevasel ajal kooli külastada ja IT-poistega juttu tulla ajama, aga kuna trennid on Gümnaasiumi saalis, siis paratamatult on side vähemalt füüsilise hoonega olemas!

Missugune õpilane Sa olid? Üks vahva juhtum kooliajast, meenutuseks õpetajatele ja teada saamiseks praegustele õpilastele.

No kooli ajal olin ma usin õppija ja vähemalt sama usin sportija. Tihtipeale sellepärast ma kõigi õpetajatega väga hästi läbi saingi. Samas ei hakka valetama, eks ma tegin ikka koolilapsele omaselt ka krutskeid. Meie klass oli gümnaasiumi esimene nn pro klass, mistõttu klassikaaslased teadsid, et õppimine on neile tähtis ja klassi sisekliima oli väga hea! Eks sellepärast ma ei kandideerinudki kuhugi eliitkooli, sest keskkond oli viimase peal, arvutiklassid moodsad, sportimisvõimalused moodsad ja ka tüütu Tartusse sõitmine jäi vähemalt kooli ajal ära. Vaba aega oli rohkem. Ütlen alati ka oma noorematele tuttavatele, et hea hariduse saad sa mitte kooli pärast vaid ikka enda pärast. Kes tahab, see suudab. Kooli ajast ühtegi väga eredat momenti kohe pähe ei tule, eks neid momente oli lihtsalt nii palju ja vilistlastega/lennuga kokku saades meenutame ikka neid lahedaid seiklusi.

Kas on midagi, mis seob Sind praegu Elva Gümnaasiumiga?

Kahjuks otseselt Elva Gümnaasiumiga hetkel midagi ei seo. Samas hoian Elva Gümnaasiumi Facebooki lehel silma peal ja ka nende robootikutele elan kaasa ning utsitan nii õpetaja Tosminit kui ka Mäeotsa oma õpilastega ikka väljapoole tulema! Samas olen Elva inimene, ning kooli mured ja rõõmud lähevad alati korda ja püüan vajadusel ikka abiks olla.

Mis on Su elus veel tegemata, mida teha tahaksid, kui aeg ja raha poleks takistuseks?

Olen oma hetke eluga väga rahul. Mul on armastav elukaaslane, kellega varsti moodustame kolmese tandemi. Armastan oma tööd ja püüan sellega Eesti elu paremaks teha! Aega ja raha võiks alati rohkem olla, aga ma pole kunagi viriseja olnud ja püüan kõiges ikka positiivset näha ning tänu mu vanematele olen ehk kasvanud selliseks, et tunnen ka väikestest asjadest rõõmu!

Üks unistus või soov seoses oma vana kooli - Elva Gümnaasiumiga.

Kuna Elva sport on erinevatel põhjustel hingelähedane, siis suurim soov oleks uus spordihoone saada. See unistus on küll üsna käega katsutav, aga hetkel ikkagi unistus. Samas kooli enda seisukohast soovin, et Elva Gümnaasiumi õpetajad oleksid positiivsed ja süstiks seda ka enda õpilastesse. Siis oleksid sarnaselt mulle ja Heilole koolis need lapsed, kes tunnevad, et nad ei saa eliitkoolist midagi sellist, mida oma koolist ei saaks!

Pildid Ramon Rantsus

Intervjueeris Tiit Ustav