Gümnaasiumis toimus maastikuvõistlus „Tornist Torni“ Vaadatud 719 korda

29. september 2015

Reedel, 11.09.2015 korraldasid Elva Gümnaasiumi 11.klassi kodanikukaitse suuna õpilased Karolin Illus ja Anna Perk praktilise uurimistöö raames maastikuvõistluse „Tornist Torni“ juhendajaks riigikaitse õpetaja major Kalle Kõlli.

Võistluse korraldamise idee tekkis käimasoleva aasta alguses ning meiepoolt korraldatava gümnasistide mõõduvõtmise formaat ja kava said suures plaanis paika mais. Enne kooliaasta lõppu tegime koos juhendajaga põhjaliku maastikuluure ning saime suvepuhkusele kaasa parasjagu ülesandeid, mille kallal pead murda. Meie eesmärgiks oli korraldada üks meeldejääv võistlus, milles saaksid erinevate koolide gümnasistid huvitavaid ülesandeid täites omavahel mõõtu võtta, tutvustada Elvat ning panna alus uueks traditsiooniks Elva Gümnaasiumis.

Võistluspäev algas 7.45 kui korraldajad kohtusid Elva kooli fuajees, et teha veel viimaseid ettevalmistused enne võistlejate saabumist. Kell 8.30 saabusid kooli ülejäänud korraldajad ja võistlejad. Kokku osales seitse võistkonda, neli meie enda koolist ning Valga Gümnaasium, Kristjan Jaak Petersoni Gümnaaiumi ja Võru kool. Korraldusmeeskonnale tegime kiire instruktaaži, jagasime kätte vajaliku varustuse ning seejärel liikusid kõik oma punktidesse. Seejärel tegime instruktaaži võistlejatele ning algaski nende transport stardipaika.

Võistluse lähe anti esimesele võistkonnale kell 10.00 Vitipalu vaatetorni lähedusest. Kümne kilomeetrisel rajal tuli võistkondadel läbida 9 kontrollpunkti, milles igaühes tuli täita mõni  tähelepanelikkust, täpsust, nutikust, füüsilist vastupidavust, head meeskonnatööd ja koolitarkust nõudev ülesanne. Nagu ühele korralikule maastikuvõistlusele kohane lõppes ka meie võistlus suurt pingutust nõudva spurdiga – võistkonnad pidid liikuma võimalikult kiiresti seeneriigist suusahüppe torni. Võistluse tegi raskemaks ka see, et raja läbimiseks ilma trahvipunktideta oli aega 90 minutit. Selle suutis napilt täita vaid üks võistkond. Kõige huvitavamateks ülesanneteks pidasid võistlejad jahilaskmist ning paadisõitu Arbi järvel.

Võistluse parimaks tuli Elva Gümnaasiumi 11.klassi võistkond, teise auhinnalise koha teenis Võru kool ning kolmas koht läks Valka. Osalejatelt saime väga positiivset tagasisidet, ning loodame, et oleme pannud aluse ühele toredale ja pikaajalisele traditsioonile Elva Gümnaasiumis.

Täname oma klassikaaslasi kodanikukaitse õppesuunast, kes korraldasid tegevust kontrollpunktides, Andres Kõiva´t meeldejääva jahilaskmise eest, Vahur Mürk´i paadisõidu julgestamise eest Arbi Järvel ning Elva Gümnaasiumit ja Kaitseressursside ametit toredate auhinnakottide sisustamise eest ning Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste logistikat ja väljaõppe vahendite keskust.

Karolin Illus

Elva Gümnaasium