Uudised

300-eurose õppejõudude kogu stipendiumi võitis Johanna Hendrikson Vaadatud 621 korda

08. juuni 2015

300-eurose Elva õppejõudude kogu stipendiumi Elva gümnaasiumi parima uurimistöö eest võitis 11. klassi õpilane Johanna Hendrikson.

Hendriksoni praktiline uurimistöö "Faktikaardid põhikooli piirkondlikuks bioloogia olümpiaadiks valmistumiseks" kujutab endast õppevahendeid 6.-9. klassi õpilastele. Kokku valmistas Hendrikson ligikaudu 200 kiletatud ja ajakohastatud materjaliga faktikaarti, mille eesmärgiks on kiirendada ja hõlbustada õpilastel olümpiaadideks valmistumist. Töö juhendajaks oli loodusainete õpetaja Geil Siim.

Hendriksoni sõnul kulutas ta uurimistöö tegemiseks 50-60 töötundi ja vajalik oli materjali juurde otsida ka Tartu Ülikooli raamatukogust.

Tartu Ülikooli haridusteaduskonna lektor Sirje Pihlap sõnas auhinna üleandmisel Verevi motelli terrassil, et otsus Hendriksoni tööd eelistada oli õppejõudude seas üsna üksmeelne. Tegemist oli praktilise ja igati kasuliku tööga, mille tegemise jaoks tuli läbi töötada suur ainemaht ja varustada töö ka korraliku teoreetilise alusega.

Tartu Ülikooli bioloogiaõppejõud Mati Martin (pildil) osutas, et vaatamata sellele, et faktide tundmist kiputakse mõnikord pedagoogikas põlastama ja rõhutama vaid arutlusoskust, on faktiteadmiste omandamisel siiski oma tähtis roll. Igasugune erialane pädevus eeldab erialakeele tundmist ja see nõuab just nimelt faktide omandamist. Ja faktid ongi arutlusoskuse eelduseks.

Hendrikson kavatseb edaspidi õppima minna bioloogiat või geograafiat, samuti huvitab teda ajalugu.

Elva õppejõudude kogu pani stipendiumi välja teistkordselt, eelmisel aastal võitis parima uurimistöö preemia Diana Griffel uurimusega Elva kooli naisdirektoritest.

Autor: Priit Sims