Uudised

Elva Lions Klubi stipendiumid pälvisid Ayrton Mägipõld ja Oliver Mõttus Vaadatud 592 korda

05. juuni 2015

Elva Gümnaasiumi kevadisel õppetöö lõpuaktusel andis Elva Lions Klubi seitmendat korda üle „Andeka õpilase“ stipendiumid, stipendiaatideks said Ayrton Mägipõld ja Oliver Mõttus.

8A klassi õpilane Ayrton Mägipõld pälvis 300-eurose stipendiumi. Ayrton on aktiivne õpilasesinduse liige, laulab Elva Noorte Meeste Kooris, mängib FC Elvas jalgpalli ja tema koolitunnistusel on ainult neljad-viied.

Ayrton (pildil) on esindanud Elva kooli Eesti Õpilasesinduste Liidu üldkoosolekutel, oli üks õhtujuhtidest monoteatrite festivalil ja Sinilinnu naistepäeva kontserdil, korraldas edukalt kooli vabariigi aastapäeva aktuse, mis oli ühtlasi tema loovtööks.

Ayrton on kooli edukalt esindanud vabariiklikel ja piirkondlikel olümpiaadidel ja konkurssidel. Parimaks tulemusteks oli vabariikliku füüsikaülesannete lahendamise võistluse 4. koht. Samuti pääses Ayrton vabariikliku loodusteaduste olümpiaadi lõppvooru.

200-eurose lionsite stipendiumi pälvis 6B klassi õpilane Oliver Mõttus (pildil).

Oliver on õppealajuhataja Tiit Ustavi sõnutsi väga mitmekülgne ja aktiivne poiss, kellel on ka väga head õppetulemused. Ta on esindanud edukalt kooli paljudel olümpiaadidel ja konkurssidel. Oliver kirjutab luuletusi ja MitteTeatrite Festivali žürii on korduvalt hinnanud tema näitlemisoskusi eripreemia vääriliseks. Üheks Oliveri hobiks on multifilmide tegemine. Ta on ka kooli õpilasesinduse liige.

Lions-klubi tunnustas tänukirjaga oma ande sihikindla arendamise eest Anders Aksjonovit, Krete-Ly Freyd ja Krister Toomi 4c klassist ning Getriin Marii Lessingut 5A klassist.

Puiestee õppehoone õpilastest pälvisid tänukirja Leonid Zinatullin 7C, Marta Külaots 7A, Karita Ers ja Kristel Roose 10. klassist ning Karl-Ernst Saal 12. klassist. Sel aastal laekus kokku üksteist taotlust.

Tiit Ustav tänab Elva Lions klubi nimel kõiki õpilasi, kes järjekindlalt oma andeid arendavad ja kutsub elvalasi üles neid õpilasi toetama. Selleks on Elva Konsumites üles seatud korjanduskerad, millesse laekuv raha läheb stipendiumifondi.