Elvas on loodust Vaadatud 5651 korda

21. mai 2015

Elvas on loodust!

Emadepäeval lõppes loodusainete nädal. Algas kõik aga juba 27. märtsil, kui Puiestee koolimaja raamatukogu lugemissaalis avati ELF-i rändnäitus „Muutuv Eesti loodus“ ja stendidele olid 10. klassi õpilased koostanud lugemist kuulsatest füüsikutest, nende tähtsamatest leiutistest ning mõningatest ohtlikumatest mürkidest.

28.märtsil said põhikooli õpilased aulas oma teadmisi testida ja koos tiimiga Teeme Keemiat ka ise keemiaetendusel kaasa teha. Suitsu, tuld, pauku – kõike, mida ühel korralikul keemiašõul olema peab, seal ka oli. Kes aga kartis, et keemiakatsetega võib end määrida, sai järgmisel päeval seepi keeta ja katsetada kohe ka selle pesemisomadusi. Iga tegija sai valida omale meelepärase seebiretsepti, sobilikud lisandid ning vormid.

Traditsiooniks on kujunenud õpetaja Kersti Pajori algatusel korraldatav kaarditundmise individuaalvõistlus. Seekord oli osavõtjaid rohkem põhikoolist, kõige parema tulemuse sai aga juba staažikas võistleja Oliver Käkk 12. klassist. Selle aasta tulemused:
7. klass: I koht Anete Eliisa Kevvai, II koht Sascya Assak;
8. klass: I koht Rauno Sammel, II koht;
9. klass: I koht Hans-Hendrik Karro; II koht Andri Luik;
gümnaasiumi arvestuses I koht Oliver Käkk ja II koht Kaarel Vent.

Loodusnädal lõppes koos linnarahvaga Elva linna 77. sünnipäeva tähistades. Pealaval astus keemiakatsetega üles teadusteater Hüva Leili koosseisus Jakko Isup, Erik Sammel ja Markus Uppin. Lähtuvalt päeva tähtsusest oli ka etteaste pealkiri „Gaasid emale“, kus kaheksast katsest tuli pealtvaatajatel arvata ära see, kus gaase ei eraldunud. Nagu ikka ̶ mõned katsed tõrkusid ja näitasid oma „ilu“ hiljem lava taga.

Loodusainete nädalasse mahtus veel muidki üritusi, nagu näiteks Maa päeva raames koristustööd Elva linnas ja kooli ümbruses ning osalemine üle-eestilisel talgupäeval „Teeme ära!“, VVV-õppeprogrammid gümnaasiumile ning 2-päevase vabariikliku geograafiaolümpiaadi toimumine Elva Gümnaasiumis.

Autor: Kaja Kalmus