Elva Gümnaasium soovib teha digipööret! Vaadatud 701 korda

15. aprill 2015

Samsung Electronics Balticsi ja Tallinna Ülikooli algatatud kooliuuendusprogrammi Samsung Digipööre laekus avaldusi 68 koolist üle Eesti. Žürii peab kandideerinud koolide seast 12 pilootkooli valima selleks reedeks, 17. aprilliks.

Digipöörde koolitusjuhi Mart Laanpere sõnul laekus avaldusi nii maa- kui linnakoolidest ja kõikidelt õppeastmetelt kõigist maakondadest. Koolitusprogrammi haridus- ja tehnoloogiaekspertidest koosnevat žüriid ...ootab raske otsus, sest kandideerinud 68 koolist saab osa võtta vaid 12. Ka Elva Gümnaasium esitas oma kooli arenduspojekti " e - Elvas on loodust "
«Žüriil on nüüd palju tööd, sest programmis kohta väärivaid koole on palju rohkem kui 12. Kandideerinud koolide hulk näitab Eesti koolide suurt huvi ja valmisolekut digipöörde tegemiseks,» kommenteeris Laanpere.

Žürii valib pilootkoolid 17. aprilliks lähtudes kolmest valikukriteeriumist. Need on varasem kogemus tehnoloogia õppetöös rakendamisel, programmis osaleva kuueliikmelise koolimeeskonna varasem kogemus kooliuuendusprojektide elluviimisel ning kooli esitatud visioon, kuidas õppetöös personaalseid nutiseadmeid süsteemselt rakendada.

«Iga kooli meeskonnal võib olla erinev nägemus, kuidas nutiseadmed kasutusele võtta – nad võivad seda teha ühe kooliastme, ainevaldkonna või õppesuuna raames. Peamine, et see oleks tehtav ning koolituse jooksul astuksid koolid reaalseid samme oma visiooni teostamiseks,» ütles Laanpere.

Seitsmeliikmelisse žüriisse kuulub koolitusjuht Mart Laanpere, haridusministeeriumi üldharidusosakonna asejuhataja Imbi Henno, HITSA innovatsioonikeskuse projektijuht Elo Allemann, Õpetajate Liidu juhatuse liige Astrid Sildnik, AS BCS Koolitus projektijuht Anni Sild, Orissaare gümnaasiumi õpilane ja AndroidÕpiku looja Mikk Kärner ning mullu Digipöörde võitnud Valga vene gümnaasiumi haridustehnoloog Eva Tšepurko