Puiestee tn koolimaja Tagurpidi päeva kokkuvõte Vaadatud 5797 korda

02. aprill 2015

Tagurpidi päeval oli Puiestee tn koolimajas kõik veidike viltu. Hommikul tervitas õpilasi valvelauas garderoobionu Tarmo Post, koolikell mängis uusi helisid (vahetundi mindi näiteks filmist Viimne Reliikvia tuntud loo "Põgene, vaba laps" saatel) ning kõigele lisaks olid õpilased endale uued klassikaaslased saanud- näiteks mõni kümnendik istus 12. klassi tunnis ja 8.a klassi õpilane 8.c klassi tunnis.
Vahetundide ajal said õpilased mõõtu võtta erinevates võistlustes. Mängiti telefonimängu, kus õpilased pidid oma klassikaaslastele võimalikult kiiresti edasi ütlema mõne keeruka lause (nt. "Pole oluline, mitme lüliline lillalilleline lohe" või "Esimese esimehe esimene esinemine"). Viktoriinil küsiti näiteks, mitmele astmele peab astuma, et siseneda koolimajja peauksest, mitu kaneelisaiakest on koolikohvik tänaseks ära müünud ja kes on Muska Aljak. Nagu tagurpidi päevale kombeks, võitsid viktoriini loomulikult need, kes kõige vähem punkte said. Võimlas võtsid õpilased omavahel mõõtu õhupallimängus, kus ühtse meeskonnana (st õpilaste vahel olid õhupallid) tuli läbida võimalikult kiiresti teatud vahemaa. Viimaseks võistluseks oli krabi stiilis jalgpall- selili kätele ja jalgadele toetudes pidid õpilased lööma väravaid. Võitja valisime muidugi liisusalmiga.
Päeva lõpus külastas meid Comedy Estonia noor koomik Daniel Veinbergs, kes naerutas kõiki 9. klasse ja gümnasiste.
Muidugi ei puudunud ka majast "abistavad sildid"- direktori kabinetist oli saanud "Postkontor", kohvimasina peal teavitati, et "Oad on jahvatamata!" jne.