Nimekirjad

I. 1949 II. 1950 III. 1951
IV. 1952 V. 1953 VI. 1954
VII. 1955 VIII. 1956 IX. 1957
X. 1958 XI. 1959 XII. 1960
XIII. 1961 XIV. 1962 XV. 1963
XVI. 1964 XVII. 1965 XVIII. 1966
XIX. 1967 XX. 1968 XXI. 1969
XXII. 1970 XXIII. 1971 XXIV. 1972
XXV. 1973 XXVI. 1974 XXVII. 1975
XXVIII. 1976 XXIX. 1977 XXX. 1978
XXXI. 1979 XXXII. 1980 XXXIII. 1981
XXXIV. 1982 XXXV. 1983 XXXVI. 1984
XXXVII. 1985 XXXVIII. 1986 XXXIX. 1987
XL. 1988 XLI. 1989 XLII. 1990
XLIII. 1991 XLIV. 1992 XLV. 1993
XLVI. 1994 XLVII. 1995 XLVIII. 1996
XLIX. 1997 L. 1998 LI. 1999
LII. 2000 LIII. 2001 LIV. 2002
LV. 2003 LVI. 2004 LVII. 2005
LVIII. 2006 LIX. 2007 LX. 2008
LXI. 2009 LXII. 2010 LXIII. 2011
LXIV. 2012 LXV. 2013 LXVI. 2014
LXVII. 2015 LXVIII. 2016 LXIX. 2017

XXXV, 1983, : Vello Namm

XI A klass | Maie Laasmaa | Päevane Õpe
1.
Anu Aaviste  
2.
Aina Aroella  
3.
Maire Eichelmann  
4.
Helve Ess  
5.
Anneli Härsing  
6.
Ave Jago  
7.
Aune Kasemägi  
8.
Piret Kumberg  
9.
Mare Kurvits  
10.
Leelo Laks  
11.
Ülle Luik  
12.
Eva Lumet  
13.
Marge Ojalepp  
14.
Anne Paks  
15.
Tuuli Pede   
16.
Sirle Pruunus  
17.
Reet Univer  
18.
Maire Unt  
XI B klass | Evelyn Maldar | Päevane Õpe
1.
Raul Aleksejev  
2.
Aili Annuk  
3.
Jaak Eensalu  
4.
Ivi Hindriksoo  
5.
Priit Juht  
6.
Merle Klaos  
7.
Kalev Konsa  
8.
Urmas Kruuse  
9.
Anne Kruuser  
10.
Piret Kuresoo  
11.
Hillar Kurg  
12.
Indrek Kurvits  
13.
Toivo Kõiv   
14.
Ülle Laiva   
15.
Eve Loog   
16.
Mart Libe   
17.
Eve Madi   
18.
Tiit Markvardt   
19.
Ain Mets   
20.
Aivar Nigol   
21.
Meelis Rätsep   
22.
Maire Selge   
23.
Pille Sonn   
24.
Eve Tammi   
25.
Marge Tigane   
26.
Toomas Tikkop   
27.
Aivar Unt   
28.
Tiina Vilk   
29.
Eda Volmer  
XI C klass | Lilia Simson | Päevane Õpe
1.
Eero Järve  
2.
Rainer Koger  
3.
Kea Kurg  
4.
Küllike Kuslap  
5.
Karin Kõks  
6.
Marika Laas  
7.
Inno Laur  
8.
Tõnis Leosk  
9.
Heldur Lepisk  
10.
Imbi Luuk  
11.
Anu Maser  
12.
Guido Ojakivi  
13.
Eda Objartel  
14.
Valeri Poren  
15.
Maire Randver  
16.
Irena Saarepuu  
17.
Aivar Sarapuu  
18.
Tiia Suvi  
19.
Rutt Zolk  
20.
Kalle Tali  
21.
Krista Valtrup  
X D klass | Rimma Tihhomirova |
1.
Eva Verzilina  
2.
Oleg Grigorjev  
3.
Natalja Guljajeva  
4.
Roman Davõdov  
5.
Aleksander Dimitrijev  
6.
Reino Kabanen  
7.
Ludmilla Koltsova  
8.
Valentin Konjarov  
9.
Juri Ronþin   
10.
Alla Stepanova   
11.
Vadim Tisler   
12.
Andres Toode   
13.
Anneli Toode   
14.
Alla Ðestakova   
15.
Nikolai Judin