13 Elva gümnasisti said kopsaka stipendiumi Vaadatud 6611 korda

- Uudis

Elva gümnaasium kuulutas eelmise nädalal lõpul välja 13 stipendiumisaajat, iga stipendiaat pälvis 300-eurose stipendiumi.

Stipendiumi sai Eliise- Berta Tarto, kelle keskmine hinne on 5,0. Kogu Eliise-Berta huvitegevus on seotud muusika ja laulmisega. Eliise-Berta käib laulustuudios ja muusikakoolis Evald Raidma juures jazz-pop klaverit õppimas. Osaleb ansamblis Sonore ja neidudekooris. Elva laulukonkurss “ Looduslaul”- 3. koht (31.10.2104) Vabariiklik laulukonkurss “Jõulutäht” – tulevikutähe eripreemia (30.11.2104).

Veel sai stipendiumi Amanda Väiko, kelle keskmine hinne on 4,6. Amanda pole puudunud mitte ühtegi tundi, samuti pole ka hilinemisi. Talle tuli kasuks aktiivne osalemine meediaringi töös: Amanda töö on olnud pildistamine ja filmine, samuti osalemine RN tantsustuudios.

Stipendiaat Karmen Orlovski keskmine hinne on 4,5. Karmen on Elva Gümnaasiumi õpilasesinduse asejuhataja ja aktiivne koolielu eestvedaja, samuti võimlemisrühm “Päikeselilled” treener. Võimlemisvõistlusel “Slonny Cup” Tartus (20-21.12.2014)võimlemisrühm “Päikeselilled” said neljanda koha ja pääsu veebruaris toimuvatele rahvusvahelistele rühmvõimlemisvõistlustele. Karmen osaleb neidudekooris ja Elva muusikakooli ansamblis “ Legend”.

Ka stipendiumisaaja Merilin Punderi keskmine hinne on 4,6. 2013..-2014. õppeaastal osales ta mitmete olümpiaadide maakondlikes voorudes: eesti keele olümpiaadil 10. klasside arvestuses 5. koht,
ja füüsika 10.-12. klasside arvestuses 9. koht. Merilin laulab neidudekooris, on esinenud laulu- ja tantsupeol,
käib kergejõustikutreeningutel ja tegeleb motokrossiga. 2014/15 kooliaastal on tema tegevusteks olnud avaaktuse organiseerimine ja läbiviimine, õpetajate päeva läbiviimine algkoolimajas, Elva Gümnaasiumi tutvustamine Tartus, õpilasfirma asutamine, Elva noortevolikogus osalemine ja heategevusliku jõululaada organiseerimine.

Elva Gümnaasiumi õppestipendiumi saanud õpilaste nimekiri:

* Eliise- Berta Tarto
* Urmo Schults-Kopp
* Amanda Väiko
* Cerda Männiste
* Karmen Orlovski
* Melody-Mai Mägi
* Kairi Madi
* Johanna Hendrikson
* Geili Pütsepp
* Merilin Punder
* Karolin Laas
* Noella- Madleen Pärn
* Karl- Gabriel Hiie

Järgmisel korral kuulutatakse õpilasstipendiumi saajad välja 3. juunil, siis tehakse seda teise poolaasta tulemuste põhjal. Kiitusega põhikooli lõpetanud või maakonnaolümpiaadi võitjad saavad sügisel veel 300-eurost stardistipendiumit.

Lisaks makstakse Elvas 300-eurost stipendiumi parima uurimistöö tegijale gümnaasiumiastmes, seda maksab Elva õppejõudude kogu. Elva gümnaasiumi stipendiumisüsteem on oma ulatuselt teadaolevalt Eestis ainulaadne.

Autor: Elva24 2015.02.25