Elva linn tunnustab Vaadatud 7025 korda

- Kool meedias

Elva linna aukodanik – Uno Kodu

Eva Kams tegi ettepaneku nimetada Elva muusikakooli direktor Uno Kodu linna aukodanikuks erilise austusavaldusena pikaajalise ja tänuväärse töö eest muusikakooli arendamisel. Ettepanekut toetas ka linnavolikogu haridus- ja kultuurikomisjon.

Uno Kodu töötab 1969. aastast Elvas klaveriõpetaja ja kontsertmeistrina, 1989. aastast muusikakooli direktorina. Ta on väga hea klaveriõpetaja ja armastatud kolleeg.

Uno Kodu on aktiivne ka ühiskondlikus töös, pikaaegne volikogu liige, haridus- ja kultuurikomisjoni liige.

2011. aastal tunnustati teda Elva linna teenetemärgiga.

Elva linna teenetemärk – Viivika Kurg

Elva gümnaasiumi direktor Tarmo Post tegi ettepaneku nimetada matemaatikaõpetaja Viivika Kurg teenetemärgi kandidaadiks.

Viivika Kurg on Elva Gümnaasiumis töötanud 18 aastat, õpetajastaaži kokku 30 aastat. Tegemist on väga kohusetundliku ja oma tööd armastava matemaatikaõpetajaga.

Viivika empaatiavõime on kahtlemata üheks eduteguriks, mis on temast teinud armastatud õpetaja nii õpilaste kui lastevanemate ning austatud kolleegi kaastöötajate jaoks.

Tagasiside õpilastelt on tema kohta tunnustav – õpilased märgivad, et neil on nüüd matemaatika vastu varasemast veelgi suurem huvi. Ta on suurepärane pedagoog, kes võtab matemaatika õpetamisel kasutusele uusi toetuvaid õppemeetodeid. Tema tegevus mõjutab ka kogukonna arengut, sellesse tulevad tegusad noored.

Õpioskusi annab õpetaja õpilastele sedavõrd tulemuslikult, et peaaegu igal aastal on õpetaja Viivika õpilased olnud maakonna parimate ainetundjate hulgas ja jõuavad hästi edasi ka põhikoolis. Känguru võistlustel oli eelmise aasta õpilane Kaarel Kangro vabariigi pingereas 6. kohal.

Lisaks ainetundidele on Viivika mentoriks ka noortele kolleegidele.

Õpetaja Viivika Kure tööd on varem kahel korral tunnustatud Maavalitsuse tänukirjaga (2010, 2013), kolmel korral Elva Linnavalitsuse tänukirjaga (2008, 2009, 2011) ning korduvalt kooli tänukirjaga. Aastal 2010 tunnustati Viivikat aasta õpetaja väärika tiitliga.

Kultuuripreemia ELVA TÄHT – Marek Pihlak

Elva Spordiliidu juhatuse liige Karl Kontor esitas kultuuripreemia ELVA TÄHT kandidaadiks Elva Spordiliidu tegevjuhi, Elva gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja ja spordiklubi Altia treeneri.

Marek Pihlak on väga aktiivne ja silmapaistev persoon Elvas, ta on korraldanud suurel hulgal Elva spordiüritusi, mille osavõtjaskond on aasta aastalt kasvanud. Kõigile Elva inimestele on Marek Pihlak tuntud kui Elva kohvikute päeva korraldaja.

Marek Pihlak on tuntud ja tunnustatud vabariikliku tasemega spordiürituste korraldaja Elvas. Sel aastal on toimunud tema korraldamisel Elvas jalgratturite talikrossi ja kriteeriumisõidu Eesti meistrivõistlused, Eesti murdmaajooksu meistrivõistlused, Heategevuslik Teatejooks, vabariikliku avaveeujumise seeriavõistluse etapp, Eesti triatlonide karikavõistluse etapp.

Tema korraldamisel toimuvad igal aastal Elva traditsioonilised üritused (Elva Meejooks, Kellatornijooks, Elva Spordimängud, Rannakunn, Elva Rattamaraton jt) ning neist võistlustest osavõtjate arv on pidevalt kasvanud. Sel aastal korraldas ta toreda kogu pere ürituse isadepäeval. 2015. aastal korraldas Elva Spordiliit Mareki juhtimisel kokku 43 erinevat spordisündmust.

Mareki idee ja teostus on ettevõtmise Elva Kohvikute päev taga. Kahel aastal on väga edukalt avatud kodukohvikud terves linnas ning Elva linn on saanud positiivse kajastuse vabariiklikus meedias. See tõstab Elva linna esile mõnusa puhkuse ja suvituslinnana.

Elvalaste seas on väga populaarsed ka tema juhendatavad judotreeningud ja võrkpall. Igal aastal liitub treeningutega hulgaliselt lapsi igas vanuses.

Elva Gümnaasiumi õpilased iseloomustavad teda kui avatud suhtlemise, positiivse ellusuhtumisega õpetajat. Ise aktiivse rahvasportlasena osaleb ta mitmesugustel võistlusel (Tartu Rattaralli, Tartu Jooksumaraton, Suurjooks ümber Viljandi järve, Tartu Rattaralli jne) olles nii õpilastele eeskujuks.

Mareki peres kasvab kaks last, Laura-Liisa ja Jakob.

Elva linna kultuuripreemia ELVA TÄHT andmist Marek Pihlakule toetas linnavolikogu haridus- ja kultuurikomisjon.

Elva linna kultuurisponsor 2015 – Andi Kasak

Saint-Gobain Glass Estonia SE on toetanud erinevaid spordi- ja kultuurisündmusi igal aastal. 2015. aastal toetas ettevõte Rally Estonia Elva linnakatset ning oli Francis Goya kontserdi suursponsor.

Elva linna kultuurisponsori tiitli andmist Saint-Gobain Glass Estonia SE juhataja Andi Kasakule toetas linnavolikogu haridus- ja kultuurikomisjon.

Elva linna noortepreemia – Kristjan Ilves

Elva linnavalitsus esitas noortepreemia kandidaadiks kahevõistleja Kristjan Ilvese. Kristjan Ilves on oma sportlike saavutustega heaks eeskujuks kõigile Elva linna noortele.

Kristjan Ilves võitis 2013. aasta jaanuaris Liberecis toimunud juunioride ja U23 maailmameistrivõistlustel kahevõistluse sprindidistantsil pronksmedali. Tavadistantsil saavutas ta 10. koha.

2015. aasta juunioride ja U23 maailmameistrivõistlustel Almatõs võitis ta sprindidistantsil samuti pronki, hõbemedal jäi 0,9 sekundi kaugusele.

Kristjan Ilvest on tunnustatud Noore Sportlase Preemia 2010, mis on sihtasutuse Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu Vabariigi Presidendi abikaasa allfondi poolt noortele sportlastele antav preemia.

Noortepreemia andmist Kristjan Ilvesele toetas linnavolikogu haridus- ja kultuurikomisjon.

Elva linna noortepreemia – Egert Silk

Elva HKK Sinilind direktor Leelo Suidt esitas noortepreemia kandidaadiks aktiivse noore muusiku Egert Silgu, kes on aastaid olnud seotud Elvas noorte ansamblite tegevuse, nende organiseerimise ja esinemistega. Viimased kaks aastat on Egert aidanud nii koolis, kultuurikeskuses kui muusikakoolis  läbi viia erinevaid sündmusi, andnud nõu helitehnilistes ja valgustusküsimustes. Ta on aastaid olnud noorte meeskoori liige ja puhkpilliorkestri liige. Ühiskondlikult aktiivne noor inimene väärib esiletõstmist ja tänu.