SOFIA VAVILOVALE ( 3.b ) tunnustus Õpilasleiutajate riiklikult konkursilt Vaadatud 4084 korda

- Uudis

SOFIA VAVILOVA oli edukas Õpilasleiutajate riiklikul konkursil. Sofia leiutised "Lendav vihmavari" ja "Nuti-arvutilaud" pälvisid tähelepanu. Tütarlaps sai nimelise kutse osaleda koos vanematega suurel auhinnaüritusel. Preemiad ja auhinnad anti üle 6. detsembril  TTÜ Mektorys.

Sel aastal otsiti konkursist osavõtjate seast koos Eesti Rahvusringhäälinguga 6–12-aastasi leiutajaid (Eesti otsib leiutajat!), kellest Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks valmivad dokumentaalsed lühiportreed. Üheks väljavalituks osutus Elva Gümnaasiumi 3.b klassi õpilane SOFIA VAVILOVA.

Eesti otsib leiutajat! on riikliku konkursi sees ja Eesti Vabariik 100 raames toimuv konkurss, mille tulemusena valmivad 20-st kuue kuni 12aastasest lapsest dokumentaalsed lühiportreed, mis aitavad avada tänaste laste mõttemaailma. Need lood viivad meid Eestimaa erinevatesse nurkadesse, erinevatesse keskkondadesse. Saame teada, miks nad just selliseid ideid pakuvad, mida nad märkavad, millest mõtlevad, millisena nad kujutavad ette paremat elu nii oma kodus kui ka laiemalt Eestis. Minidokumentaalid jõuavad eetrisse ETV telekanalitel alates 2017. a sügisest ning projekt saab omale veebikodu Lastejaamas. Leiutajat otsiti koos Eesti Rahvusringhäälingu ja Eesti  Vabariik 100-ga.