Jõululaager Elva Gümnaasiumis Vaadatud 6326 korda

- Uudis

Kui Tartu ringkonna kodutütarde tegus aasta ühe sõnaga kokku võtta, siis oleks selleks kindlasti juubeliaasta. Nii, nagu Kavilda matk tähistas oma 20. sünnipäeva, nii toimus ka 20. korda Tartu ringkonna jõululaager – nimelt kogunesid Tartu kodutütred esimest korda talvisesse talvelaagrisse 1996. aastal Vooremäele. Nüüd, 20. aastat hiljem, koguneti detsembri esimesel nädalavahetusel Elva gümnaasiumi vanema astme koolimajja, et koos üks vahva nädalavahetus veeta ning juubelile kohaselt laagerdada!

Lumises Elvas oli laagerdamas suuri ja väikseid laagrilisi üle 200 – 10 rühma vahvaid kodutütreid ja külalistena ka mõned Tartu noorkotkad koos suurepäraste rühmajuhtide ja instruktoritega. Suurest rahvamassist tingituna oli algul laagrile omast segadust, kuid peagi leidsid kõik oma rühma ja magamispesa üles ning saigi rahulikul oma asjad lahti pakkida ja rühmakaaslastega tutvust teha! Kuid kauaks seda hinetõmmet ei antud, sest laager liikus täiskäigul edasi ning juba oligi aeg vormid selga panna ja avarivistuseks koguneda.

30602871863_8469ecd13d_o

No te vaid vaadake, kui palju häid noori ühele pildile mahub!????

Laager ametlikult avatud asuti esimese tegevuspunkti kallale, õigemini oli neid lausa kolm. Nimelt toimus esimesena Aasta Kodutütarde kandidaatide punktid ja sel aastal oli neid kaks. Vahva kodutütar Regina Opossumite rühmast viis läbi origami õppepunkti, kus kõik osalejad õppisid jõululille voltima, mis on ideaalne jõulukingitus armsale sõbrale. Lähte rühmajuht Ketlin õpetas aga oma punktis improvisatsiooni olulisust ning osalejatel oli võimalik erinevates situatsioonides oma improviseerimisoskused proovile panna. Ülejäänud rühmadel said aga ülesandeks oma rühma jõulususs meisterdada, sest saladuskatte all oli liikvel jutt, et öösel võivad laagris päkapikud ringi liikuda.

magnet

Meie selleaastane laagrimeene

Õhtu edenedes jõudis kätte kõige närvesöövam osa laagrist, kus pea 100 vaprat kodutütart asusid usinalt järgukatseid kirjutama. Kel läks veidi paremini, kel veidi halvemini, kuid eriti uhked oleme oma eelmise Aasta Kodutütre Anette üle, kes sooritas suurepäraselt 1. järgu teooria, seega varsti varsti on meie ringkonnas veel üks 1. järgu kodutütar! Seejärel aga kibekiirelt aulasse, kus esmakordselt toimus aasta kodutütre kuldvillak, millele järgnes menukas talendishow. Kõik etteasted olid vapustavad ning oleme uhked, et meil nii suurepäraselt andekad kodutütred on! Etteastete finaalina kuulutati välja 2016. aasta Tartu ringkonna Aasta Kodutütar, kuid temast saame lähemalt lugeda juba järgmises postituses!???? Õhtu lõpetas ühine filmivaatamine, pärast mida kiiresti kiiresti põhku tuli pugeda.

Selliseid vahvaid lumememmesid saime valmistada!????

Kui eelmisel aastal ilmataat meiega väga helge ei olnud, siis sel korral olime tema parimad sõbrad ning pühapäeva hommikuks oli õues tõeline talvevõlumaa. Seega mida veel tahta, kui üht vahvat minimatkamängu ümber koolimaja, kus koos oma rühmaga ülesandeid lahendada ning talverõõme nautida saab. Kuid kurvastuseks tuli tõdeda, et sellega hakkas aga laager läbi saama ning ees ootas veel koristamine ja lõpurivistus. Õnneks sai enne seda veel ühe korraliku kõhutäie frikadellisuppi süüa, mis andis piisavalt energiat asjade pakkimiseks. Viimase pingutusena vormid selga ja juba jõudiski kätte aeg sõpradele viimane kalli teha ning bussipeale suunduda.

Aitäh kõigile vahvatele laagrilistele, just tänu teile oli meil nii tore ja meeldejääv laager! Näeme jaanuaris, kus meid on ees ootamas järjekordne juubel – Kodutütarde 85. sünnipäev!

Pilte saab vaadata siit!

Rõõmsat jõululaega!