Autor: http://www.ettevotlikkus.ee

Elva Gümnaasiumi algklasside õpilased liitusid algatusega Vaadatud 2449 korda

- Kool meedias

Mis on „Tööle kaasa!“?

„Tööle kaasa!“ on Eesti Kaubandus-Tööstuskoja algatus, millega kutsutakse tööandjaid,  lapsevanemaid ja koole koostöös looma lastele ja noortele tööeluga tutvumise uusi võimalusi. Algatus on küll põhiliselt mõeldud vanematele õpilastele, kuid Eesti Kaubandus- ja Tööstuskoja poolt on väga oodatud ka esimese kooliastme õpilaste osalemine selles algatuses. Projekti partneriteks on SA Innove ning Haridus- ja Teadusministeerium.

Algatuse idee seisneb selles, et 12.−16. veebruaril 2018 avavad Eesti ettevõtted oma uksed töötajate lastele, et neil oleks võimalus vanemate töö ja töökeskkonnaga lähemalt tutvuda. Peatselt toovad lapsed koju kirja, millega saate pöörduda oma tööandja poole, et võimalusel saaks Teie laps koos oma klassiga tulla uudistama Teie töökohta.

Õpilane saab algatuses osaledes teadlikumaks töömaailmas toimuvast, näeb ja saab teada, mis on tema vanema igapäevatöö, milline on tema tööpäev ja –keskkond, töö sisu ja selle väärtus.

Kui lapsevanemal lapse tööle kaasa võtmise võimalus puudub, siis saab algatuses lapsevanema asemel osaleda lapse onu, tädi, vanaema, vanaisa, õe, venna, klassikaaslase vanema vms töökoht.