Omari Loid
Autor: Erakogu

Intervjuu vilistlasega Omari Loid Vaadatud 2613 korda

- 105 vilistlaslugu

Millised on olnud olulisemad sündmused sinu elus pärast Elva kooli lõpetamist?

Pärast Elvas põhikooli lõpetamist 2012. aastal on elu olnud põnev! Elvas tegutsesin noortevolikogus, millest külge jäänud aktiivsusepisik ei jätnud mind ka õpingute jätkamisel Tartus Hugo Treffneri Gümnaasiumis. Esimene oluline sündmus pärast Elvas põhikooli lõpetamist oli Tartu noortevolikoguga liitumine, mis sai hüppelauaks tulevastele ettevõtmistele. Elva noortevolikogust saadud põhi andis head eeldused ka Tartu osaluskogu juhtimiseks. Gümnaasiumi ajal kohtusin enda elukaaslasega ning asutasin esimese ettevõtte. Pärast haridust tõendava dokumendi saamist jätkasin õpinguid keemias, kuid nüüdseks vahetasin eriala projektijuhtimisele. Esimesel tudengiaastal liitusin ettevõtte Kolm Põrsakest meeskonnaga, kus haldusjuhina hoolitsesin teadusringide toimumise eest.

Millega praegu tegeled: töö, pere, hobid ....?

Pöörates pilgu tagasi tänapäeva, siis näeb mind tegutsemas Kolme Põrsakese tegevjuhina, koolitajana ning endiselt veel tudengina. Pesitsen Tartus ja Pärnus, kus nädala igast kuust käin Tartu Ülikooli Pärnu Kolledžis tarkusi omandamas. Olen väga õnnelik, et gümnaasiumi lõppedes põrsakeseks sain, kuna hetkel tunnen, et olen kindlal teel unistuste elluviimise poole. Minu soov on teisi inspireerida ning põrsakesena saan teha seda väga tähtsal teemal – jagada teaduspisikut, mis inspireerib lapsi oma tulevases elus olema endiselt uudishimulikud ja olla huvitatud maailma toimimisest ning kuidas seda positiivselt mõjutada.

Mis on esimene mõte kui kuuled sõnu Elva Gümnaasium?

Kuuldes Elva Gümnaasiumist on esimene mõte klassikaaslastest, kellega suhtleme tänagi veel tihedalt. Kui pärast põhikooli teed lahku läksid, siis see meid ei lõhestanud. Kohtume endiselt aastas mitu korda! Järgmisena meenub klassijuhataja Sirle Morozova ning keemiaõpetaja Kaja Kalmuse duo, kes vedasid meie klassitegevusi eest. Lisaks meenuvad toredad mälestused loodusteadusteolümpiaadi ettevalmistusest koos nende kahe väga toreda õpetajaga!

Missugune õpilane sa olid? Üks vahva juhtum kooliajast, meenutuseks õpetajatele ning teada saamiseks praegustele õpilastele ja õpetajatele.

Sain üsna kiiresti aru, et õpitulemuste üheks tähtsaks osaks on head suhted õpetajatega. Selliste suhete tekitamiseks ei olnud ja ole siiamaani üldse palju vaja – lihtsalt tuleb mõista, et õpetaja on ka inimene ning ta tahab head. Aga näiteks olen viinud õpetajale ka suure koogi, kui mu hinne oli kahevahel ning soovisin, et otsus langeks ikkagi hindele 5.

Kas on midagi, mis seob sind praegu Elva Gümnaasiumiga?

Tänasel päeval seob mind Elva Gümnaasiumiga töö Kolmes Põrsakeses. Käin võimalusel teadusteatrit tegemas ning kohtun õpetajatega erinevatel konverentsidel.

Mis on su elus veel tegemata, mida teha tahaksid, kui aeg ja raha poleks takistuseks?

Unistan iga päev, seega tegemata on veel päris palju! Enamik nendest unistustest on seotud põrsakestega, kuid ettevõtjana nii need asjad käivad. Näiteks plaanin kolme aasta jooksul avada erahuvikooli ja eralasteaia.

Üks unistus või soov seoses oma vana kooli - Elva Gümnaasiumiga.

Soovin, et Elva Gümnaasiumis tekkinud loodussuund areneks tugevaks ja eeskujuks teistele koolidele.