Mänguvahetund

- Liikuma kutsuv kool

Ele Vool

Elva Gümnaasiumi 1. - 6. klasside õppejuht

9. mail oli Elva Gümnaasium tervisepäeva raames avatud kogemusseminariks Liikuma Kutsuva Kooli (LKK) projektiga ühinenud koolidele. Meie kooli tegemistega tuli tutvuma kolmeliikmeline liikumislabori meeskond ja üle 20 inimese erinevatest Eesti koolidest.

Seminari kava oli tihe. Päev algas Tartu maantee koolimaja õuel JJ-Street tantsukooli treeneri Lenel Karu ja Elva Gümnaasiumis õppivate tüdrukute poolt juhendatud tantsuvahetunniga. Edasi liiguti klassiruumi, kus anti ülevaade LKK põhimõtete rakendamisest meie koolis. Üllatav oli see, et vaatamata alles 2018. aasta jaanuaris LKK-ga liitumisele oleme koolis jõudnud teadlikuma liikumise propageerimiseks palju ära teha  - saime oma tegemiste esitlemisel positiivset tagasisidet nii õpetajatelt kui ka liikumislabori vedajatelt. Seejärel osalesid külalised mänguvahetunnis, kus koolitatud mängujuhid viisid väga professionaalselt suurele hulgale huvilistele läbi kaasahaaravaid mänge. Nagu koolis juba ammu tavaks saanud, järgneb tunnile vahetund ja sellele taas tund. Järgmises tegevuses pani õpetaja Eve Vaigu külalised õpilaste rolli ja viis läbi  aktiivse eesti keele tunni, mis tekitas elevust külalistes ja tegutsemistahet õpilastes. Teist aktiivset ainetundi pidid uudistajad minema vaatama mõnusa jalutuskäigu kaugusele Elva Gümnaasiumi Puiestee tänava koolimajja. Õpetaja Geil Siim viis läbi bioloogia tunni, mis pakkus õpilastele uute teadmiste kõrval ka rohkelt liikumisvõimalusi. Päeva lõpus oli külalistel võimalus osaleda heategevuslikul teatejooksul.

Kokkuvõttes oli kogemusseminar ühelt poolt väljakutse koolile, kuid teisalt võimalus näidata teistele koolidele, et vaatamata statsionaarsete liikumist soodustavate atraktsioonide puudumisele koolimajas sees ja õuel, oleme siiski liikuma kutsuv kool. Meil on kasutada suurepärane looduskeskkond ning tublid ja leidlikud inimesed.