Klassilood ajax

Ajalootund. Õpetaja Olev Mihklisaar

4.a ajalootund

Projekt "Tagasi kooli." Ajalootund. Õpetaja Olev Mihklisaar. "Elekter. Telegraaf. Morse. Telefon. Televisioon."

Neljapäeval, 20.novembril oli 4.a klassil ajalootund.

Oma elust ja tööst ning ühtlasi ka sidevahendite ajaloost rääkis Olev Mihklisaar. Uuriti õpetaja koolitunnistusi ja tutvuti morse märkidega. Huvilised püüdsid ka vahetunnis morsekirjas sõnumeid edastada. Imestusega vaadati esimest liikuva pildiga televiisorit, milles pilt oli sama suur nagu postkaart. Lektoril on lisaks pikaajalisele töökogemusele side ja televisiooni alal ka pedagoogilise töö kogemus. 10 aastat tagasi oli ta Nõo Põhikooli poiste tööõpetuse õpetaja. Oli huvitav hommik.

11. detsembril käis 3B klass Elva Päkapikumaal.

11. detsembril käis 3B klass Elva Päkapikumaal. Lapsed meisterdasid erinevates töötubades jõulukaunistusi.

Kuulasid jõulujuttu, kaunistasid piparkooke ning tantsisid jõulumuusika saatel. Lastele meeldis väga Elva Päkapikumaal.

1. b klassi retk Tartusse kinno ja Jõululodjale

Neljapäev, 18. detsember oli 1.b klassi õpilastele üks vahva päev. Kõigepealt Jõuluhommik - saime taas kohtuda jõuluvanaga, esitasime lühinäidendi "Mütsikaupmees". Seejärel Tartusse. Jõuluvana oli toonud kogu klassile kingituseks Cinamoni kinkekaardid ning saatnud lapsed reisile. Vaatama uut animafilmi "Solani ja Ludvigi jõulud", jalutuskäigule Tartu südalinnas ning Jõululodjale. Oli väga vahva reis!

SLAIDIESITLUS - I POOLAASTA KOOLIS:

2. klassid käisid Viljandis teatris ja Viljandi linnas õppekäigul.

17. detsembril käisid 2. klassi kõik õpilased Viljandis teatris “Ugala” vaatamas jõulunäidendit “Hiired on hiired”, mis jutustas sõprusest ja üksteisest hoolimisest. Selle näidendi lõpus tuli lavale jõuluvana, kes kutsus kõik lapsed enda juurde teatrimaja tagumistesse ruumidesse, et meile kena laulu või jõulusalmi, ka pika pai ja patsu eest kinkida jõulukingiks raamat. Pärast jõuluvanaga kohtumist teatas jõulvana meile, et me peame kiiresti minema oma bussi, et meie bussijuhil on mingi Päkapikkude kiri ja seal on meile üks üllatus. Kui olime bussi jõudnud, saime teada, et me oleme palutud Viljandi kesklinnas ühte pubisse pidulikule jõululõunale. Seal teenindasid meid kelnerid ja ise saime endale valida meeldivama magutoidu. Peale mõnusat kehakinnitust tegime väikese jalutuskäigu Viljandi lossimägedes ja saime tunda, kuidas tuleb kõndida üle rippsilla. Nägime uut laululava ja Viljandimaal sündinud kindral Johannes Laidoneri kuju. Õppekäik lõppes Viljandi linna keskväljakul jõulukuuse juures, kus buss meid juba koju tagasisõiduks ootas.

1.b KLASS LUKE MÕISAS

Reedel, 05. detsembril käisime 1.b klassi õpilastega Luke Mõisas, kus saime osa Mõisamuinasjutust. Meie retke juhtis Mõisakass. Tema tutvustas meile jõulueelseid tegemisi mõisas. Saime teada, mida tehakse mõisas enne jõule ning tutvusime erinevate tegelastega. Kohtusime mõisavirtinaga, kellel aitasime vaipu kloppida. Seejärel äratasime unest imekauni mõisapreili, kellel oli võlukee katki läinud. Aitasime preilil pärlid kokku korjata. Jätsime mõisapreili omi tegemisi tegema ning liikusime pargisügavusse. ja nägime - nõid on lõkke ääres! Jube! Ja põnev ka! Polnudki kuri nõid, hoopiski hea! Valasime õnne ja loitsisime kingitust. Jah, see kingitus... ta tuli küll, aga kuhu? Natuke viltu läks see loits. Mis muud, kui kingitust otsima. Ehk on kingitus labürindis? Küsime tallipoisilt. Ei olnud! Aga tallipoiss tahtis teada, kui palju kaalub tükk kulda ja nii me siis seda kaalusime. Oli raske küll! Sada tuhat kilogrammi kohe! Võttis kaalujad lausa pikali. Egas midagi, läheme edasi. Üle soovidesilla ja mööda haldjariiki viivast jäätunud ning jääpurikatega kaetud uksest. Oli põnev ja natuke kõhe. Siis laulsime regilaulu ning lõpuks ometi leidsime kingituse. Aga lahti võisime selle võtta alles koolis.

Nüüd tuppa. Riided nagisse ja kaarti meisterdama. Said küll kaunid kaardid! Haldjatolmuga üle puistatud ja puha. Soovid sisse ka kirjutatud. Jätsime kaardid kuivama ning siirdusime teise tuppa. Jõime imehead taimeteed ning sõime muffineid. Mis sinna kõrvale veel paremini sobiks kui üks vahva nukunäidend. Oi, kui põnev see oli! Mõisapreili küsis, et kas tahame veel. Ta veel küsib! Jaa, tahame! Saime näha veel üht nukunäidendit.

Ja läbi see saigi - Mõisamuinasjutt. Õueriided selga ning oligi aeg Mõisamuinasjutu tegelaste saatel bussi juurde minna. Aitäh! Kohtumiseni järgmisel aastal!