Klassilood 2018/2019

4.a klassiöö

4.a klass veetis toreda õhtu koolimajas. Vaatasime filmi ja tantsisime ning mängisime erinevaid mänge.

Klassiõhtu tegi eriti põnevaks see, et keegi ei läinud koju, vaid laotas võimlas matile oma magamiskoti ja puges sinna magama. Põnevust lisas akna taga ulguv tuul.

Hommikul läksime kõik koos hommikuputru sööma, peale mida võis uus koolipäev alata.

1.a ja 4.a klassi vastlapäev

Käisime 1.a ja 4.a klassiga vastlapäeval Ülenurme Põllumajandusmuuseumis. Neil on väga toredad rahvakalendripäevade programmid. Ilm meid ei hellitanud, aga tegemata ei jäänud märja ilma tõttu küll midagi. Tutvusime vastlapäeva kommetega ja mängisime vastlamänge: saapaviskamist ja "sigade" aedikusse ajamist ning keerutasime vastlavurri. Vaatasime koduloomi ja tegime tutvust linataimega. Lahendasime temaatilist ristsõna. Väga lustiline oli hobuvankriga sõit. Päeva lõpetuseks lasime kelkudega mäest alla ja sõime vastlakukleid ning jõime kohapeal valmistatud imemaitsvat taimeteed.

Miniteaduskool

Sellel õppeaastal toimusid järjekordsed miniteadustunnid. Need andsid õpilastele meeldivat vaheldust  ja uusi põnevaid teadmisi läbi katsete. 2. d klass osales sellel õppeaastal kahes tunnis. Meid üllatasid õpetaja Kaja ja Geil põnevate katsetega.. Õpetaja Kaja korraldas õpilastele laboritunni. Lastele meeldis olla tähtsa teadlase rollis.Tegutseti Tuhkatriinu muinasjutu ainetel- tuli sõeluda manna seest välja herned. Manna pudenes läbi sõela ja herned jäid sõelale.Töö kiire ja korralik. Teiseks labori ülesandeks oli vaja saada poriveest puhast vett. Selleks kasutati filterpaberit. Porivesi valati läbi filtri ja saadi puhas vesi. Õpetaja Geli tunnis saime palju põnevat teada ussidest, madudest, sisalikest, tõukudest ning röövikutest. Paljudele oli üllatuseks see, et vaskuss on sisalik, kes kaotades saba ei kasvatagi asemele uut, nagu seda teevad teised sisalikud. Valmistati õhulisest paberist madu, mis pandi muusika saatel tantsima. See toimis staatilise elektri abil. Plastkõrt hõõruti vastu juukseid ja selle toimel oli võimalik madu liigutada. Lõbus oli seda teha kiire muusika saatel. Tunni lõpus oli iga õpilase ülesandeks sättida ennast pildile nii, et õhupalli ei tohtinud hoida käes, vaid see pidi olema keha küljes. See oli väga lõbus! Aitäh õpetajatele! Muutsite meie koolipäeva põnevaks.

Eesti Vabariigi sünnipäev

Eesti Vabariigi 101. sünnipäevaaktuse kava esitasid kolme loovuse klassi õpilast.  Lühikese kokkuvõtte sünnipäevast tegi  Aleksander Tigane 2. kooliastmest. Terviyuskõne direktorilt.  Aktusel esinesid kanneldajad ja oma panuse andis mudilaskoor.

4.c klass sõbrapäeval

14. veebruaril tähistati koolimajas sõbrapäeva. Nii ka meie klass.

Mõned õpilased müüsid sõbrakohvikus enda valmistatud hõrgutisi. Teised lasid neil hea maitsta. Paljud tegid koos sõbraga pilti.

Autor: