Klassilood 2017/2018

Vallatu koolipäev

Tahame Teiega jagade meie vahvat reedet. Meie vahva klassiõde otsustas meile nalja teha ning tegi endale pähe vahvad patsid, mis panid kõiki muigama. See andis indu juurde ka poistele ning nemadki mõtlesid lõpetada reedese päeva patsidega. Jagame Teiega meie vahvaid pilte.

3.klassid Miniteaduskoolis

3.klasside esimesel külastusel oli õpetajaks Geil Siim.

Esimeseks ülesandeks oli paberist Kazoo valmistamine. Kazoo on põnev muusikainstrument, mis teeb pinisevat häält, kui selle sisse rääkida, puhuda või ümiseda. Kazoo juured ulatuvad Aafrikasse, kus sarnaseid instumente on kasutatud juba aastasadu.

Teiseks ülesandeks oli heli tekitamine võnkuva joonlauaga. Mida pikem osa võngub, seda väiksem on sagedus ning madalam heli.

Kolmandaks ülesandeks oli pudelimuusika. Õpilased uurisid, kuidas saab ühe ja sama esemega tekitada täiesti erinevaid helisid. Pulk pani võnkuma nii klaasi kui ka vee pudelis. Mida rohkem oli pudelis vett, seda madalm toon tekkis ning vastupidi.

Viimaseks ülesandeks oli õpilastel valmistada telefon, millest oli kuulda salahäält. Õpilased võtsid paaridesse, mõlemad sai ühekordsetopsi ning nööri tüki. Nendest pidi valmistama telefoni. Kui nöör oli aetud läbi topsi olevate aukude, umbsõlm tehtud, asuti telefone katsetama. Nipiks oli see, et nöör tuli tõmmata pingule, üks pani topsi kõrva äärde ning teine rääkis.

Möödus väga põnev ning vahva tund õp Geili juures.

8.a klass ütleb tere!

Iga inimene, iga laps on erinev. Me erineme üksteisest välimuse, vanuse, iseloomu, huvide, oskuste poolest. Kuid kõik me soovime olla vajalikud, kõik me vajame enda ümber teisi inimesi. Igaüks vajab individuaalses koguses tähelepanu, mille kaudu saadakse sõnum, et me ei ole üksi. Tähelepanu saamiseks ja andmiseks on ülilihtne võimalus - “Ütle tere”. Tere on alati kahepoolse mõjuga. Tere ütleja annab märku enda olemasolust: ma olen kohal, ma olen siin, võite minuga arvestada. Aga samas anname terega märku, et oleme teist inimest märganud, sa ei ole tühi koht minu jaoks. Tere on omavahelise suhtlemise kõige lihtsam algus.Tere ütlemine ei maksa midagi aga tema jõud on suur.
Anname siis selle õppeaastal terele oma SÕNAJÕU tagasi.

Video vaatamiseks vajuta siia
Video autor: Sander Kütt

3c klass kasvatab baktereid

Teadlaste Öö festivali raames tegime klassis katse, kuidas näha kõige väiksemaid elusorganisme – baktereid. Bakterite kasvatamiseks kasutasime agarsöötmega kaetud Petri tassi. Baktereid kogusime vatitiku abil põrandalt, aknalaualt, toolilt, laualt, ukselingilt ja seinalt. Petri tasse hoidsime radiaatori läheduses, sest bakterite kasvatamiseks kõige sobivam temperatuur on 37°C. Juba paari päeva pärast võisime oma silmaga näha tekkinud bakterikolooniaid.

Foto S. Ruus

3d Huvitav inimeseõpetuse tund

Inimeseõpetuse tunnis oli meil teemaks rahuslik ärkamine ning haridus. Õpilastel oli ülesandeks võtta kaasa oma vanemate või vanavanemate kooliajast pilte. Juurde pidid nad uurima nende kooliajast. Tuli välja vahvaid seiklusi. Saime naerda. Õpilastel olid kaasa nii pilte, õpikuid kui ka päevik, mis tekitas õpilastes põnevust.

Õpilastele väga meeldis ning elevust jagus hommikust kuni viimase tunnini.