Klassilood 2017/2018

Jõululaat

Meie klassis on ettevõtlikud lapsed! Jõulutunne pugeski südamesse :)

Õppekäik Eesti Filmimuuseumi

"Filmimuuseum oli päris huvitav. Seal oli roheline taust, kus sai ise filmi teha."- Henri

"Muuseumis oli põnev. Käisime jõuluturul asju ostmas, oli tore!"- Robin

"Muuseumis olid igasugused ägedad masinad. Saime võimaluse ise filmi teha."- Olari

"Bussisõit oli lahe ja iseseisev aeg muuseumis oli väga tore!"- Eveliine

"Jõululaadal oli palju põnevaid asju!"- Mariliis

Õpetajad lustisid samamoodi nagu lapsedki. Vaadake meie versiooni filmist "Seenelkäik": https://youtu.be/bEyoJoS2HSc

1B jõulukuu tegemised

Jõulukuu on täis erinevaid tegemisi. Projektipäev, Liikumispidu, jõuluteemalised töötoad. Teistmoodi tunnid. Vahva on olnud ja veel ootab ees nii mõndagi põnevat.

1. detsember - projektipäev. Joonistasime päkapikke, meisterdasime oma klassi kuuse, Tegime paberketti. Rohkem ei jõudnudki. Juba sai päev läbi.

Liikumispidu - kõigepealt valisime tantsunumbri. Kohe mitme vahel sai valitud. Kõige enam meeldis tants "1.B nagu banaan". Vahva rütm ja palju hüplemist. Selline reibas. Meile meeldis ja meie arvates tuli see tants ka vahvasti välja! Vaadake, kui rõõmsad me oleme sel pildil!

Loovuspäev, kus kõik neli 1. klassi käisid kordamööda erinevate õpetajate juures töötubades. Õpetaja Pillega meisterdasime suurt ja kohevat lumehelbekest, õpetaja Annega tegime vahva mandalakaardi. Õpetaja Karmeniga aga meisterdasime külmkapimagnet-päkapikku.

Fotod: Külli Korol, Pille Rebane, Margit Thomson

Tekst: Külli Korol

1B ja 1C käisid Ugalas "Lumekuningannat" vaatamas

1.b ja 1.c klassi õpilased käisid 13.detsembril Viljandis teatris Ugala vaatamas uut lasteetendust "Lumekuninganna". Etendus oli päris pikk. Kestis 2 tundi ja 40 minutit. Vaheaeg oli ka. Tegelikult olid ühes ja samas loos mitme muinasjutu tegelased. Punamütsike ja tema riukalik vanaema, Kuningapere muinasjutust "Printsess herneteral", Tuhkatriinu ja tema kasuema koos kasuõdedega, röövlid ja muidugi Lumekuninganna, Gerda ja Kay. Rongast rääkimata. Etenduse lõppedes tuli lavale jõuluvana. Ta kutsus endale appi veel neli jõuluvana, et ikka kõik lapsed saaksid ka väikese kingituse. Selleks tuli jõuluvanale laulda või luuletust lugeda. Meie laulsime kõik koos laulu väikesest päkapikust.

Fotod ja tekst Külli Korol

3c klass Sadamateatris

1. detsembril käisime klassiga Tartus Sadamateatris vaatamas tantsuetendust „Naksitrallid“. Olime selleks teinud ka omamoodi ettevalmistusi: lapsed lugesid „Naksitrallide“ raamatu läbi, peale seda vaatasime koolis multifilmi. Tantsuetendus meeldis kõigile. Hiljem õnnestus õues teha pilti kuulsa Muhvi punase furgooni taustal.

Autor: S. Ruus