Klassilood 2017/2018

7.c käis Ruhnus!

18.-20. mail külastasid väikest Ruhnu saart Elva Gümnaasiumi õpilased (9.a, 7.c ja üks õpilane 9.b ning 2. a klassist) koos õpetajate Geil Siimu ja Revo Lastikuga.

Meeldejääva ekskursiooni jooksul külastasime Eesti vanimat säilinud puitehitist, milleks on 1644 aastal ehitatud Ruhnu kirik, ronisime tuletorni tippu, sõitsime kastiautoga saarele ringi peale, külastasime Ruhnu Kooli, kus õpib hetkel 8 õpilast,  vaatasime vahvaid Ruhnuga seotud filme, külastasime muuseumi ning Korsi talu ja loomulikult ei saa üle ega ümber merest ning imelisest mererannast. KÕigele lisaks jäi meil ka aega üle lihtsalt puhkamiseks ja ilusa ilma nautimiseks!

Kindlasti ei jäänud see reis Ruhnu meile viimaseks ja soovitame ka teistel Elva Gümnaasiumi klassidel just sinna reis ette võtta.

Järgmiste reisideni!

7.c koos klassijuhataja Geiliga

1.b Vapramäel

Reedel, 11,mail käisime Vapramäel õppimas. Liikusime mööda õpperada. Vaatlesime kevadist loodust, uurisime taimi. Õppisime tegema vahet jänesekapsa õiel ja võsaülase õiel. Saime teada, mis taim on jänesekapsas ja et see on söödav. Määrasime ilmakaari sammaldunud püütüvede järgi. Käisime ka Sinililleoru veere peal. No on ikka järsk org! Sinililled aga olid juba ära õitsenud. Nautisime kaunist vaadet Vapramäe laelt.

Käisime ka Kirikumäel, mis on tegelikult hoopiski linnamägi. Pidasime jõeäärses piknikupaigas söögipausi. Uurisime jõge - kumb on paremkallas ja kumb vasakkallas. Turnisime Hundikuristiku männijuurikate vahel. Ja kohtusime ka II liigi looduskaitsealuse pisinärilise - kasetriibikuga. Nii pisike ja armas loomake!

Foto kasetriibikust: Kasetriibik. (Uudo Timm/Keskkonnaamet)

Tekst ja teised fotod: K.Korol

1.b maalis õues pilte - taimevärvidega.

VIDEOT näeb  SIIT.

Käisime kolmapäeval, 16. mail taaskord õues õppimas. Kunsti tegemas. Kui eelmisel korral tegime Land Arti ehk maakunsti, siis sel korral läksime taimemaali tegema. Ah, et kuidas see käis? See käis nii, et kõigepealt võtsime paberialused ja läksime õue. Seal soo kõrval suurte kivide juures oli väga hea koht. Jagasime paberid kätte ja lapsed said korralduse kõigepealt paberile enda nimi kirjutada.Kuidas? Pole ju pliiatsit ega muud kirjutusvahendit!  Aga vaat nii, et pane oma pea tööle ning leia looduse varasalvest kõik vajaminev.

Pisuke aeg mõtlemist ja oligi käes! Võililleõied on väga ilusa kollase värvi andjad. Kõik tulevased taiesed said nimed peale. No ja siis läks tegevuseks. Otsi ja katseta! Peagi oli leitud pruun värv, kollase eri toonid, sinised toonid, lillat, rohelist. Ise punane värv tuli taimedest. Paberitele hakkasid tekkima meri, rand, liiv ja päike koos pilvedega. Oli kodusoojust kiirgavaid kodusid kuldkollase katuse ja helesiniste seintega. Oli puid ja põõsaid, vett ja maad, taevasina ja tormitaevast. Laste fantaasia oli piiritu.

Nii saimegi teada, et kunsti tegemiseks pole ilmtingimata vaja pliiatseid, värve, pintsleid. Piisab paberist ja vahvast pealehakkamisest.

Tekst, video  ja ekraanitõmmised: Külli Korol

6a Jüriöö jooksul

20. aprill toimus Elvas Arbijärve ümber klasside Jüriöö jooks. 6a klassi esindasid Mia Reilson, Sander Luisk, Sten-Evert Paavel, Emily Hermann, Maario Punder, Sander Porkon, Kadili Siida, Janeli Aan. 6a klass saavutas tubli II koha.

6a pidas klassiööd

4. mai õhtul kell 18.00, kogunesid 6a klassi õpilased pidama klassiööd.

Õpilased võtsid kaasa tekid, padjad, madratsid magamiseks ning hea tuju mängude mängimiseks ja ühiseks aja veetmiseks. Tegevust jagus ka öö tundidesse.

Klassiöö lõppes laupäeva hommikul kell 9.00.