Klassilood 2015/2016

Õppekäik farmi ja meiereisse

1.b klass käis esmaspäeval, 10. novembril õppekäigul Koopsi suurfarmis ja Rannu Meiereis. Saime vastused paljudele küsimustele. Näiteks:  Kust tuleb piim? Mis värvi on lehmad? Seni olime arvamusel, et ilusad sinised (Milka lehm on ju), lepatriinutäpilised, tibukollased punaste täppidega. Et lehmadel on sarved, kuid farmis on need lehmadelt eemaldatud. Nägime farmi lastesõime - väikesed vasikad, teismeliste ruume - seal elasid mullikad. Lüpsiplatsi. Saime teada, et üks hästi suure udaraga lehm annab korraga 2 ämbritäit piima. Piima teekond lehmast lüpsiplatsil kuni meiereisse jõudmiseni. Et piimaautol on olemas sarnasus tuletõrjeautoga - mõlemast pumbatakse vedelikku üsna sarnaselt välja. Saime vaadata, kuidas valmib juust. No ja muidugi maitsta parimat juustu, mis eales tehtud (lapsed vähemasti arvasid nii).

Hästi vahva käik oli!

3B külas Eliise ema Liivi Raidve

12.12. oli 3B külas Eliise ema Liivi Raidve, kes meisterdas koos lastega jõulukaunistusi. Meil oli väga vahva!!!

3d klass tegi projekti

3d klass tegi projekti " Elav teadus " raames koostöös Maaülikooliga jäätist. Kõigepealt said lapsed teada, kuidas ja millest tehases jäätist valmistatakse ja seejärel sai igaüks teha endale ise päris oma jäätise piimast, koorest, suhkrust, vaniljest. Kõik ained tuli segamini segada ja kotikesse valada. Seejärel lisati kotikese ümber teise kotiga soolaga jää ja nüüd tuli lastel u 10 min oma segukotikest kõvasti raputada, et jäätisesegu kõvemaks läheks. Lõpuks sai kauaoodatud ja -tehtud jäätis valmis ja kõik lasid sel hea maitsta.

Lemmikloomatund Tartu Loodusamajas

1.b klass Lemmikloomatunnis Tartu Loodusamajas

Reedel, 14.novembril käis 1.b klass Taru Loodusmajas lemmikloomatunnis õppimas. Nägime palju, saime palju teada lemmikloomadest. Et loomad ja taimed on seotud. Missuguseid lemmikloomi on. Mida nad vajavad. Mida söövad. Kuidas neid hooldada. Missuguseid tingimusi nad vajavad. Jne. Lapsed nägid ja kuulsis väga palju huvitavat. Said lemmikloomi ise toita. Väga huvitav ja tore õppekäik oli.

6.a, 5.c õppereis Tallinna 12.11.2014

12. novembri varahommikul alustasid 6.a ja 5.c ning mõned õpilased ka 5.b ja 6.b klassist pikka teekonda Tallinna poole.

Kell 10.30 jõuti esimese huviväärsuse juurde, Tallinna Teletorni. Teletornis meid juba oodati ja võeti väga sõbralikult vastu. Esimeseks atraktsiooniks kujunes omanäoline suveniiripood kust igaüks võis endale leida enda maitsele vastava meene värviliste teletorni logode või maskoti ETI pildiga.

Avarast fuajeest suundusime teisele korrusele ringgaleriisse Teletorni ajaloo ja faktidega tutvuma. Õpilased said oma teadmisi proovile panna interaktiivsetel tahvlitel ja magnetitega seintel, arvutades teletorni pikkust, kaalu ja planeerides teletorni asukohta. Nii mõnestki võiks saada tulevikus linnaplaneerija!

Ekspositsioonilt suundusime humoorikat 3D-filmi vaatama.  Tanel Toomi lühifilm juhatab külastajad virtuaalselt teletorni ja on sobiv meeleolukat külastust alustama.

Meeleolu tõusis iga läbitud korrusega. Sõitsime ju 21. korrusele, kust avanes 360-kraadine vaade Tallinnale, ümbritsevale maastikule ja Soome lahele. „Oi kui palju metsa meil on!“ , olid õpilased vaimustuses.

Tegevust oli torni tipus omajagu.  Sai kuulata, vaadata, joonistada oma muljeid, lindistada väike saade, pildistada kõike ümbritsevat ja isegi vaateplatvormil tuult trotsida. Torni sees võis pisikese kõhedustundega astuda piimja sõõri peale, mis äkitselt muutus läbipaistvaks ja selle all haigutas 170 meetrit sügavikku. Ainulaadne kogemus!

Kes aga uudistamisest ära väsis sai jalga puhata ja midagi maitsvat nautida 22. korrusel Teletorni restoranis.

Positiivsetest emotsioonidest ikka veel elevil suundusime ekskursioonibussiga Tallinna kesklinna Salme kultuurikeskusesse etendusele „Frankenstein“. Neli noort näitlejat trupist American Drama Group Europe etendasid Frankensteini moodsat versiooni. Etendus oli inglise keeles.  Kui ka mõned sõnad arusaamatuks jäid, siis selle puudujäägi korvas muusika, miimika ja tegevus laval, mis andis humoorikalt edasi üsnagi tõsise mõtte – mis juhtub, kui inimesed on võimelised otsustama surematuse üle? Tänapäeva tehnoloogia on väga arenenud, klooniminegi on võimalik ja selliste võimalustega kaasneb suur võimja vastutus. Kas me oskame seda võimu kasutada ja millised võivad olla meie tegude tagajärjed?

Etendus oli kaasahaarav ja tempokas, tõsiste ja melanhoolsete stseenide vahele jätkus ka lihtsat nalja, mis saali naerust rõkkama pani. Nii mõnedki õpilased leidsid oma lemmiknäitlejad. Noored teatritegijad kutsuti lõputuna tunduva aplausi saatel lavale tagasi.

Meie reis Tallinna läks igati korda ja rahulolevad reisisellid jõudsid kella kaheksa paiku  Elvasse tagasi.