100 Head Tegu

Projekt "Koolikotid kergemaks"

On heameel tõdeda, et projekt “Koolikotid kergemaks” on jõudnud oma toimetustega järgmisesse etappi. Aasta algul said koolikotid  muudetud  matemaatika õpikute jagu kergemaks kuuenda klassi õpilastel. Nüüd kergenesid koolikotid ka eesti keele ja kirjanduse õpikute jagu.

I ja II kooliastme õpilased ja õpetajad andsid oma panuse topelt õpikute ostmiseks ning lisaraha saime ka Sõbrapäeva kohvikus loterii müügist. Kokku annetati 614 eurot ning selle eest ostsime 5.klassi eesti keele ja 6.klassidele eesti keele ja kirjanduse I ja II osa õpikud.

Loodame väga, et see projekt jätkub ja ühiste annetustega saame soetada klassidesse kõik topeltõpikud. Kutsume ülesse annetama lapsevanemaid ja vilistlasi, kellele läheb korda laste rasked koolikotid. Kõigil annetada soovijatel palume ühendust võtta huvijuhtide Pille Rebase ja Marge Järveojaga.

Autor: Pille Rebane

EV 100 puhul tehti koolile tänuväärt kingitus

Tuntud Elva kunstnik Marju Villem kinkis Elva koolile Eesti Vabariigi juubeli puhul neli väärtuslikku maali , millel on kujutatud kooli ajaloos väga tähtsat rolli mänginud pedagoogid.

Maalidel on kujutatud legendaarset koolijuhti Arvo Mälbergi, õppealajuhatajat Ilme Muru, kooli almanahhidele aluse panijat Karl Muru ja tuntud õpetajat ning giidi Kalev Päidi.

Juubeliaktusel võttis annetuse vastu kooli direktor Tarmo Post ja lubas, et need portreed kaunistavad peagi meie koolimaja ja meenutavad praegustele õpilastele ja kooli töötajatele tükikest meie kooli ajalugu. Marju Villem on ka ise õppinud Elva Keskkoolis ja siirdus seejärel oma kunstnikuteed alustama. Tema maalid ehivad paljusid kodusid, näituseid ja muuseume. Tutvuda saab kunstniku töödega tema facebooki lehel.

Elva kool tänab Marju Villemit lahke annetuse eest!

Marju Villem
Autor: Marieta Lokk

Koolimööbel nätsuvabaks!

24. ja 31. jaanuaril 7.c klassi omaalgatusena koristasid Puiestee koolimaja õpilased klassides laudade ja toolide aluseid nätsudest. Vaatamata sellele, et osad klassid mingil põhjusel koristustalgust osa võtta ei saanud, sai siiski suur osa koolipinkidest nätsudest vabaks.

Klassijuhataja Geil helistas oma tuttavale Helge Altile firmasse Puhastusekspert, et uurida, millised kaasaegsed vahendid meie tööd lihtsamaks muudaksid. Helge Alti soovitusel võtsime ühendust firma Puhastusimport müügijuhi Erle Kõndiga.

Kertu-Liina Kaseorg  ja Krister Toom  käisid isiklikult Tartus kohal, et saada vahendite osas infot, küsida sponsorluse võimalikkuse kohta ning  tuua ära puhastusvahendid. Pooled puhastusvahenditest saime sponsorlusena firmast Puhastusimport ning teise poole eest tasus kool.

Saime puhastusfirmast antibakteriaalsete kaitsevahendite tootenäidiseid, mida jagus kõikidele klassidele. Lauapuhastusvahendiks saime Orange Pro, mis tegi nätsud pehmeks ja kergesti eemaldatavaks.

Leidus klasse, kellele see idee meeldis väga, aga leidus ka klasse kes pidasid seda ebameeldivaks. Peamine idee antud ettevõtmisel oli kasvatulik, et õpilased läbi koristustöö mõistaksid, et nätsu koht on PRÜGIKAST!!!

Kokkuvõtteks oli see projekt edukas, kuna paljud klassid said nätsudest puhtaks. Loodame, et õpilased õppisid sellest koristusest ja lauad jäävad edaspidi nätsuvabaks.

Autor:

Esimene samm kergema koolikoti poole

Autor: Marit Peedumäe

6c klassi lapsed annetasid oma jõululaada tulu õpikute ostmiseks. Kuna matemaatika tunnid toimuvad iga päev, siis valisime selle õpiku. Laste ja nende vanemate abiga ostsime õpetaja Ivika matemaatika klassi 21 õpikut, mida peale meie klassi saavad kasutada ka teised kuuendikud, kes selles klassiruumis ainetunnis käivad. Et õpikud kaua ilusatena püsiksid, saime koolipoolse toetusena neile ümber kilekaaned. Laste koolikotid kaaluvad alates sellest nädalast 398 grammi vähem!

Ex- librised õpikutesse kujundasid Marit Peedumäe, Jaana Sommermann ja Markus Nigol.

Autor: Jaana Sommermann

Autor: Markus Nigol

6a toetas Tartu loomade varjupaika

6a klass ostustas kodaniku algatuse ettevõtmisega toetada jõulude ajal loomi. Tartu loomade varjupaiga jaoks koguti vajaminevaid esemeid. Esemete kogus oli suur – kohale viidi autotäis kotte, mis sisaldasid erinevaid tekke, froteerätikuid, patju, vanu mänguasju ja nii koerte kui ka kasside toitu. Ettevõtmine oli klassi kodanikualgatus. Asjad toimetati loomadeni viimasel koolipäeval enne jõule – ka loomad said endale soojad jõulud.