100 Head Tegu

Ükski heategu ei ole kunagi liiga väike!

Elva Gümnaasiumi 8.a klass otsustas, et ei tee üksteisele jõulukingitusi vaid koguvad heategevuseks raha. Igaüks sai kirjutada kellele võiks raha annetada ja ülekaaluka võidu saavutas idee annetada kogutud summa Tartu Koduta Loomade Varjupaigale. Kuigi jõuludest on palju möödas, käisid õpilased eelmisel nädala annetust üle andmas, sest heategu teha ei ole kunagi hilja. Klassi nimel andsid kingituse üle Heiki Vabrit, Kelli Kütt, Jaan- Raimund Margus, Merily Tuum, Harry Richard Treier  ja klassijuhataja Tarmo Post. Vastuvõtt oli väga meeldiv ja sõbralik. Meile räägiti miks loomi hüljatakse ja kui paljudele loomadele kodu otsitakse. Kogunenud pisikese rahasumma eest ravitakse loomi, sest tervetele loomadele on kergem uut kodu leida.

Autor: Heiki Vabrit (8.a klass)

Magusad soovid

Raha heategevuseks

27. detsembril käisid 11. klassi õpilased Maris Musting ja Egle Tuhkur koos klassijuhataja Kersti Pajoriga heategevusliku jõululaada raha üle andmas Tartu Lastehaiglale. Haigla poolt tuli raha vastu võtma Tartu Lastehaigla direktriss Marika Kirss.

Vastuvõtt oli väga meeldiv ja sõbralik. Räägiti pisut haiglast ja haigla tulevikust.
Täname kõiki, kes laadal müüsid ja ostsid.

Kogunenud pisikese rahasumma eest saavad lapsed pärast valulike/raskeid protseduure midagi meeleheaks, et nad nii õnnetud ja kurvad poleks.

Egle Tuhkur
11.kl õpilane

Muusikakooli klaveritoetus!

Elva Muusikakooli jõudis uus Estonia klaver juba septembris, kuid täna käisime ja andsime ametlikult üle ka koolipoolse panuse klaverifondi. Alustasime toetuse kogumist kevadkontserdil, mis toimus mai kuus ning lõpetasime heategevusliku kohvikuga "Teadlaste ööl". Aitäh kõikidele töötajatele, õpilastele ja lapsevanematele!

Aitame teoks teha laste unistuse

SOS Lasteküla soovis kaasata vabatahtlikke ettevõtetes, kes koguksid annetusi 24 Kohtla-Järve lapsele. Meie kooli õpetajad Ilme Mõttus ja Mare Lillak ning nende klassid 5.b ja 8.b haarasid sellest mõttest kinni. Oleme 26. aprillist kuni 5. maini SOS Lasteküla vabatahtlikud.

Kohtla-Järvel ootab 24 last pikisilmi, et nad saaksid sel suvel kolida päris oma koju. SOS emad on neid juba ootamas, kuid veel vajavad põhjalikku remonti neli kodu, kuhu pered kolima peaksid.

Ükski annetus ei ole liiga väike. Kuid iga 10 eurose annetuse tegija saab kingiks südamliku raamatu "Meie kõigi lapsed". Raamat toob lugejale lähemale SOS Lasteküla laste maailma ja aitab mõista, mida vajavad vanemliku hooleta jäänud lapsed, et nad saaksid taas usaldada enda ümber olevaid inimesi ja elu.

Laste jaoks on kodu turvaline paik, kuhu saab tulla nii heas kui halvas. Teeme kõik koos selle suure heateo - kingime neile lastele kodu, millest nad pole unistadagi julgenud. Kui sa näed koolimajades ringi liikumas SOS Lasteküla annetuskastiga õpilasi, siis anneta. Kui te ei märka neid lapsi koolimajades liikumas, siis saad annetusi tuua Tartu mnt õppehoone klassi nr 207 ja Puistee hoone klassi nr 206.

Täpsemalt on võimalik lugeda SOS Lasteküla kodulehelt ning sealt on leitavad ka kõikide vabatahtlike nimed.