100 Head Tegu

Ma armastan aidata!

12. detsembril 2018 leidis aset Elva Gümnaasiumi Puiestee õppehoones, 11. klassi korraldatud heategevuslik jõululaat.

Jõulud on märkamise aeg, hoolimise aeg ja kinkimise aeg.

Korraldav klass otsustas sellel aastal koguda raha Eesti Vähiliidule ja toetada sellega vähiennetustegevust.

Jõululaat toimus pikemate vahetundide ajal kooli fuajees. Laadal müüsid enda tehtud küpsetisi, maiustusi ja erinevaid käsitöötooteid 7. - 12. klassi õpilased. 11 klass korraldas ka 1€ õnneloosi ja 7c klassil oli tore loterii -”Iga loos kindlasti ei võida”

Laadal pakuti palju erinevaid maiustusi: muffineid, ise tehtud jäätist, vahvleid, kooke ja palju muud. Oma panuse andis ka kooli kohvik, kes pakkus värskeid ahjusooje saiakesi ja jõulujooki.

Kõige edukamad kauplejad olid 7. c klassi õpilased, kogudes tähelepanuväärsed 73 eurot. Muidugi läks ka kõigil teistel kauplejatel suurepäraselt ja iga kogutud summa oli suureks abiks.

Lisaks heategevuslikul jõululaadal kogud rahale, lisandus veel kirikukontserdil annetatu. Kokku teeniti muljetavaldavad 575 eurot, mis annetati Eesti Vähiliidule.

Raha kanti üle Eesti Vähiliidu kontole, vähiravi ennetustegevuseks.

Suured tänud kõigile, kes osalesid jõululaadal ning oma osalusega aitasid panustada heategevusse!

Hugo Kelt ja Käthy Tuoppi

Elva Gümnaasiumi 11. klass

Ükski heategu ei ole kunagi liiga väike!

Elva Gümnaasiumi 9.a klass otsustas ka sellel aastal, et ei tee üksteisele jõulukingitusi vaid koguvad heategevuseks raha. Igaüks sai kirjutada kellele võiks raha annetada ja ülekaaluka võidu saavutas ka see aasta idee annetada kogutud summa Tartu Koduta Loomade Varjupaigale.

See aasta kogusime klassiga heategevuseks 100€. Kuigi jõuludest on palju möödas, käisid õpilased eelmisel nädala annetust üle andmas, sest heategu teha ei ole kunagi liiga hilja. Klassi nimel andsid kingituse üle Heiki Vabrit, Kelli Kütt, Rasmus Käppa ja klassijuhataja Tarmo Post.

Meeldivaks üllatuseks oli see, et sellel aastal olid paljud loomad leidnud endale uue kodu. Kogunenud pisikese rahasumma eest ravitakse loomi, sest tervetele loomadele on kergem uut kodu leida. Loodame klassiga, et ka need loomad kes hetkel olid varjupaigas, leiaksid kiiremas korras endale uue kodu.

Autor: Heiki Vabrit (9.a klass)

Projekt "Koolikotid kergemaks"

On heameel tõdeda, et projekt “Koolikotid kergemaks” on jõudnud oma toimetustega järgmisesse etappi. Aasta algul said koolikotid  muudetud  matemaatika õpikute jagu kergemaks kuuenda klassi õpilastel. Nüüd kergenesid koolikotid ka eesti keele ja kirjanduse õpikute jagu.

I ja II kooliastme õpilased ja õpetajad andsid oma panuse topelt õpikute ostmiseks ning lisaraha saime ka Sõbrapäeva kohvikus loterii müügist. Kokku annetati 614 eurot ning selle eest ostsime 5.klassi eesti keele ja 6.klassidele eesti keele ja kirjanduse I ja II osa õpikud.

Loodame väga, et see projekt jätkub ja ühiste annetustega saame soetada klassidesse kõik topeltõpikud. Kutsume ülesse annetama lapsevanemaid ja vilistlasi, kellele läheb korda laste rasked koolikotid. Kõigil annetada soovijatel palume ühendust võtta huvijuhtide Pille Rebase ja Marge Järveojaga.

Autor: Pille Rebane

EV 100 puhul tehti koolile tänuväärt kingitus

Tuntud Elva kunstnik Marju Villem kinkis Elva koolile Eesti Vabariigi juubeli puhul neli väärtuslikku maali , millel on kujutatud kooli ajaloos väga tähtsat rolli mänginud pedagoogid.

Maalidel on kujutatud legendaarset koolijuhti Arvo Mälbergi, õppealajuhatajat Ilme Muru, kooli almanahhidele aluse panijat Karl Muru ja tuntud õpetajat ning giidi Kalev Päidi.

Juubeliaktusel võttis annetuse vastu kooli direktor Tarmo Post ja lubas, et need portreed kaunistavad peagi meie koolimaja ja meenutavad praegustele õpilastele ja kooli töötajatele tükikest meie kooli ajalugu. Marju Villem on ka ise õppinud Elva Keskkoolis ja siirdus seejärel oma kunstnikuteed alustama. Tema maalid ehivad paljusid kodusid, näituseid ja muuseume. Tutvuda saab kunstniku töödega tema facebooki lehel.

Elva kool tänab Marju Villemit lahke annetuse eest!

Marju Villem
Autor: Marieta Lokk

Koolimööbel nätsuvabaks!

24. ja 31. jaanuaril 7.c klassi omaalgatusena koristasid Puiestee koolimaja õpilased klassides laudade ja toolide aluseid nätsudest. Vaatamata sellele, et osad klassid mingil põhjusel koristustalgust osa võtta ei saanud, sai siiski suur osa koolipinkidest nätsudest vabaks.

Klassijuhataja Geil helistas oma tuttavale Helge Altile firmasse Puhastusekspert, et uurida, millised kaasaegsed vahendid meie tööd lihtsamaks muudaksid. Helge Alti soovitusel võtsime ühendust firma Puhastusimport müügijuhi Erle Kõndiga.

Kertu-Liina Kaseorg  ja Krister Toom  käisid isiklikult Tartus kohal, et saada vahendite osas infot, küsida sponsorluse võimalikkuse kohta ning  tuua ära puhastusvahendid. Pooled puhastusvahenditest saime sponsorlusena firmast Puhastusimport ning teise poole eest tasus kool.

Saime puhastusfirmast antibakteriaalsete kaitsevahendite tootenäidiseid, mida jagus kõikidele klassidele. Lauapuhastusvahendiks saime Orange Pro, mis tegi nätsud pehmeks ja kergesti eemaldatavaks.

Leidus klasse, kellele see idee meeldis väga, aga leidus ka klasse kes pidasid seda ebameeldivaks. Peamine idee antud ettevõtmisel oli kasvatulik, et õpilased läbi koristustöö mõistaksid, et nätsu koht on PRÜGIKAST!!!

Kokkuvõtteks oli see projekt edukas, kuna paljud klassid said nätsudest puhtaks. Loodame, et õpilased õppisid sellest koristusest ja lauad jäävad edaspidi nätsuvabaks.

Autor: