100 Head Tegu

Me kelgule, me kelgule...

15.detsembril toimus Elva gümnaasiumi 1.- 6. klasside heategevuslik jõulaat. Kolmandat aastat järjest toimus laat Turuplatsi pargis. Jõululaat on laste seas väga oodatud üritus ja selleks valmistutakse kogu perega. Lisaks müüjatele jagus kaunilt ehitud parki ka hulgaliselt ostjaid, kes ei pidanud paljuks laste poolt valmistatud kaupa väikeste summade eest soetada.

Müügiks pakuti põnevaid omavalmistatud hõrgutisi-küpsetisi. Selle aasta kõige populaarsem toode oli grillvarda otsa torgatud jõulumaius. Kõige minevamad oli siiski erinevad soojad joogid, mis karges talveõhtus mõnusa sooja sisse tagasi tõid.

Jõululaadalt ei puudunud ka heategevuslik õnneloos. Õnneloosi sai lunastada 2 euro eest ning iga loos võitis. Peauhinnaks olid Elva raamatupoe  ja Lõunakeskuse kinkekaart. Saadud tulu eest ostab Elva Gümnaasium õpilastele kelke. Ka iga klass annetas saadud müügitulust 10 eurot kelkude ostuks. Kokku kogunes 408 eurot.

Laadamelule aitasid kaasa ka 3b, 2a ja 3a klassi õpilased oma toredate tantsukavadega.

Lisaks kauplemise oskusele said julgemad end proovile panna ka oma kauba reklaamimisel läbi mikrofoni.

Tore oli tõdeda, et rõõm laadaõhtust oli kahepoolne nii müüjatele kui ka ostjatele. Õige mitmel õpetajal tekkis juba järgmiseks aastaks mõni hea mõte, mis meie kooli jõululaadale uuendusena sisse tuua.

Veelkord suured tänud  lastevanematele ja õpetajatele, kes andsid oma panuse jõululaada õnnestumisele.

Huvijuhid Marge Järveoja ja Pille Rebane

Andja süda teeb kingi kalliks ja hinnaliseks.

Ühel ilusal lumisel detsembripäeval peale emakeele tundi, mille teemaks oli headus ja üksteise märkamine, tulid 2.a ja 3.a klassi õpilased koos õpetajate Pille ja Anneliga mõttele teha väike heategu memmedele ja taatidele, keda me keegi ei tunne ja kes veedavad oma vanaduspäevi Elva ja ümberkaudsetes hooldekodudes. Mis teeb argipäeva ja jõuluõhtu kodusemaks, kui mitte üks magus suutäis, mis kingitud südamesoojuse ja heade mõtetega.

Kommikogumisega liitusid ka meie kooli õpetajad. Esimesena annetas oma lemmikkommid kommikorvi direktor Tarmo Post.

Kolmapäeval asusime nelja päkapikuga mööda asutusi sõitma ja maiustusi laiali vedama. See siiras rõõm ja tänutunne, mis kiirgas meiega kohtunud inimeste silmades, tegi ka meie hinge hellaks ja tõi silmanurka pisara. See väike heategu muutis meie kõigi päeva eriliseks. Keset jõulueelset ostusaginat kogesid lapsed, et siiras rõõm peitub hoopis väikestes asjades ehk andmisrõõm on teinekord suurem, kui saamisrõõm.

7.-12.klass pidas jõululaata

7. detsembril toimus Elva Gümnaasiumi Puiestee 2 koolimajas 7.-12. klasside traditsiooniline  heategevuslik jõululaat. Laata veab eest klass, kes eelmisel õppeaastal kogus enam tulu ning korraldajate otsustada on, kuhu laadal teenitud tulu suunatakse. Eelmisel õppeaastal võitis 9b klass, aga kuna antud klassikomplekt sel aastal toonases koosseisus ei jätkanud usaldati korraldusõigus 10.klassile.   Käesoleval aastall teenitud tulu läks Tartu koduta loomade varjupaiga toetuseks.

Heategevuslik jõululaat on ellu kutsutud selleks, et omakorda toetada ja aidata organisatsioone, kes tegelevad ise teiste aitamisega. Korraldajatele annab see sooja tunde südamesse, et saab midagi head teha. Sain aimu selle korraldamisest juba eelmisel aastal ning viisime isiklikult kohale teenitud raha (Eesti Vähiliidule). Külastades abivajajaid saab veelgi parema tunde. Ka sel aastal kavatseme ise kogutud raha isiklikult kohale toimetada. Kõigil osalejatel tegi  laadalt osavõtt ja teiste aitamine südame soojaks.

Selle aasta jõululaadal oli vähem müüjaid kui eelmisel aastal- väljas olid kaheksa klassi esindused ning ka üks õpetaja. Võitjaks osutus 10. klass, kellel õnnestus koguda tulu 112 eurot ja 15 senti ning teisele kohale 9C klass, kellel oli 60 eurot ja 66 senti.  Kokku saime klasside peale raha 295 eurot ja 99 senti.
Kokkuvõttes võib öelda, et jõululaat läks vägagi edukalt. Täname omaltpoolt nii müüjaid kui ostjaid ning loodame järgmisel aastal veelgi aktiivsemale osavõtule.

Egle Tuhkur (10 KO)

Foto: Amanda Väiko

Loomade varjupaigale annetuste viimine

25.novembril viisin annetusi Võru koduta loomade varjupaigale. Varjupaiga asukad vajasid seoses talve saabumisega oma pesadesse pehmeid küljealuseid.
Õpetaja Ülle Jõesalu

Kommid vanadekodudessee.

Jõulud on kinkimise aeg. 2a ja 3a klassi õpilsed soovivad koguda headelt ja lahketelt inimestelt kommipakikesi ja šokolaade, et need jõuluõhtuks toimetada Elva ümbruskaudsetesse vanadekodudesse, et ka seal elavate memmekeste ja taatide jõulud magusamaks muuta.